PILNE: Lewis Hamilton zmieni nazwisko! 7-krotny mistrz świata F1 będzie nazywać się zupełnie inaczej

PILNE: Lewis Hamilton zmieni nazwisko! 7-krotny mistrz świata F1 będzie nazywać się zupełnie inaczej

Lewis Hamilton F1 Formuła 1

Podaj dalej

Zwycięzca 103 grand prix F1, Lewis Hamilton zmieni nazwisko. 37-latek powiedział, że wkrótce przyjmie panieńskie nazwisko swojej matki. Jak zatem będzie trzeba niebawem tytułować siedmiokrotnego mistrza świata F1?

Jakie nazwisko przyjmie Lewis Hamilton?

„Moja mama ma na nazwisko Larbalestier i zamierzam je umieścić w swoim” – powiedział kierowca Mercedesa w wywiadzie na scenie podczas światowych targów Expo w Dubaju.

„Tak naprawdę nie rozumiem całej tej idei, kiedy ludzie biorą ślub, wtedy kobieta traci swoje nazwisko. Naprawdę chcę, aby imię mojej mały było kontynuowane z nazwiskiem Hamilton” – dodał.

Kiedy nastąpi zmiana?

Lewis Hamilton powiedział, że pracuje nad zmianą nazwiska, ale nie stanie się to w tym tygodniu. W otwierającym sezon F1 Grand Prix Bahrajnu, lider ekipy Mercedesa nadal będzie nazywać się Lewis Hamilton.

Carmen Larbalastier rozwiodła się z ojcem Lewisa, Anthonym Hamiltonem, gdy ich syn był mały. Jednak chłopiec mieszkał z matką do 12 roku życia. Niedawno towarzyszyła mu na zamku Windsor, gdy Brytyjczyk odbierał tytuł szlachecki. Niedługo możemy go tytułować Sir Lewis Hamilton-Larbalestier.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News