PILNE: Kierowcy w Polsce stosują nowy trik na wysokie ceny paliw. Działa na dowolnej stacji, ale trzeba pamiętać o jednym

PILNE: Kierowcy w Polsce stosują nowy trik na wysokie ceny paliw. Działa na dowolnej stacji, ale trzeba pamiętać o jednym

Kierowcy w Polsce mają nowy trik na ceny paliw

Podaj dalej

W Polsce topnieje liczba stacji paliw, gdzie Diesel lub benzynę można zatankować poniżej 6 zł za litr. Kierowcy w naszym kraju zawsze jednak wynajdą jakiś sposób na to jak obniżyć wydatki na paliwo. Ostatnio szczególnie popularny jest jeden nowy trik, który działa na dowolnej stacji w Polsce. Poznasz go TUTAJ.

Jak działa ten nowy trik?

W tych trudnych czasach dla kierowców, dobrze jest być zorientowanym we wszelakich ulgach i promocjach. Może się bowiem okazać, że sporo litrów paliwa da się zatankować bez wydawania własnych pieniędzy. Popularność zdobywa przykładowo pożyteczna akcja, w ramach której każdy kierowca może otrzymać kartę przedpłaconą MasterCard.

Stacje paliw nie pokażą ceny za litr
fot. stock.adobe.com – Nomad_Soul

Można nią płacić do określonego limitu na każdej stacji w Polsce. Ustalono 2 progi – mniejszy wynosi 60 zł, a większy nawet 120 zł, za co w wielu autach można zatankować nawet pół baku. Trzeba jednak pamiętać o jednym. Żeby otrzymać taką kartę należy wejść TUTAJ i wybrać innowacyjne opony zimowe Michelin. Jeżeli zdecydujemy się na zakup, kierowca otrzyma swoją kartę na paliwo.

Od czego zależy doładowanie karty?

Limit na karcie jest uzależniony od rozmiaru zakupionych opon. Jeżeli wybierzemy ogumienie pasujące na obręcze 16- lub 17-calowe dostaniemy limit 60 zł. Jeśli jednak zdecydujemy się na 18-tki lub większe to nagrodą będzie doładowanie karty na 120 zł. Jak wygląda cała procedura dokładnie opisano w regulaminie TUTAJ. Wielu zmotoryzowanych przekonało się już, że to świetnie działa. Dzięki temu oszczędza się nie tylko pieniądze, ale znacząco zwiększa bezpieczeństwo.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

To zasługa oferowanych w ramach tej promocji opon zimowych lub całorocznych Michelin. Ich wspomniana wcześniej innowacyjność polega m.in. na zastosowaniu technologii Winter Evergrip, która niesamowicie wpływa na trwałość ogumienia. Wszystko dlatego, że opony z nią są wydajne nawet wtedy, gdy bieżnik stępi się do 1,6 mm. Sekret tkwi w warstwach mieszanek, która wraz ze zużyciem odsłaniają np. nowe lamele lub poszarzają niektóre kanaliki. W efekcie opona dynamicznie dopasowuje się do głębokości bieżnika.

Gdzie znajdę te technologie?

Za oponę z taką technologią nie trzeba zapłacić żadnej fortuny. Zastosowano ją w podstawowym modelu zimowym – Michelin Alpin 6, która jest doceniana za znakomitą trakcję oraz trwałość. Kierowcy poszukujący jeszcze większej precyzji prowadzenia zimą mogą zwrócić uwagę na model, który jest dawany na pierwszy montaż w autach premium (Audi, BMW, Mercedes, Porsche). To opona Michelin Pilot Alpin 5, która mimo świetnego trzymania, nie wpływa na większe spalanie. Jest przy tym rekordowo trwała w porównaniu z konkurencją oraz występuje w wersji dla cięższych SUV-ów (Michelin Pilot Alpin 5 SUV).

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Karta na paliwo przysługuje także za zakup opon całorocznych, czyli lidera tego segmentu Michelin Crossclimate 2. W tym roku francuski koncern oponiarski wypuścił swoją najnowszą ewolucję tego modelu, zbierającego świetne recenzje. Najnowsze technologie pozwoliły stworzyć oponę, z którą świetnie jeździ się zarówno latem, jak i zimą. Na uwagę zasługują tu osiągi opony na zużytym bieżniku, bowiem mimo upływu kilometrów lub lat, opona całoroczna Michelin utrzymuje swoje parametry od nowości do zużycia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News