PILNE: Kierowcy w Polsce mają zupełnie nowy trik na odcinkowy pomiar prędkości i wymuszenia pieniędzy. To działa!

Już wkrótce polskie drogi wzbogacą się aż o 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Kierowcy często mają problem z uniknięciem wykroczenia w ich strefie, ale na szczęście Polacy mają na to nowy trik. Przy okazji załatwia on sprawę bezczelnych wymuszeń pieniędzy, od których warto tutaj zacząć. Do wszystkiego wystarczy bardzo niewielkie urządzenie.

Nowy trik na odcinkowy pomiar prędkości i wymuszenia
Podaj dalej

Nie ze mną te numery!

Stłuczka, wypadek, czy odkrycie niewidzianej wcześniej rysy na karoserii auta. Każda z takich sytuacji jest niezwykle stresująca dla kierowców i oznacza jedno – ryzyko drogich napraw. Często to też konieczność poruszania się przez co najmniej kilka dni transportem publicznym. Aby koszty naprawy można było pokryć z ubezpieczenia, niezbędne są niezbite dowody, że to nie kierowca spowodował szkodę. Zwłaszcza że nie brakuje spryciarzy, którzy „zawodowo” wyłudzają odszkodowania, mimo że sami są sprawcami wypadku.

Mio MiVue 4K

Wtedy z pomocą przychodzą kamery samochodowe, lecz tylko te, których jakość nagrania jest na najwyższym poziomie. Uchwycenie każdego szczegółu, zwłaszcza przy słabej widoczności jest kluczowe. Wiele kamer na rynku nie jest w stanie tego zagwarantować, dlatego warto wybrać coś porządnego. Jedną z takich propozycji jest najnowsza kamera Mio MiVue 886, choć to coś dużo więcej niż wideorejestrator. Pomaga bowiem nie dać się złapać na odcinkowy pomiar prędkości, ale więcej o tym za chwilę.

Dlaczego Mio MiVue 886 ma przewagę?

Wspomniany model ma większy niż w innych wideorejestratorach sensor 1/1.8, funkcję HDR i autorskie rozwiązanie Mio™ Night Vision Ultra. Tylko połączenie najwyższej jakości podzespołów i odpowiedniej technologii gwarantuje jaśniejsze, wyraźniejsze i bardziej nasycone kolorami obrazy. Nawet gdy jedziemy w ciemnościach!

Mio MiVue 886 HDR

MiVue 886 posiada rzeczywisty (nie mylić z deklarowanym) kąt widzenia wynoszący aż 160 stopni. Pozwala to na rejestrację szczegółów znajdujących się na poboczu. To, co wyróżnia MiVue 886 i ma kluczowe znaczenie dla wiarygodności nagrania, to płynność odtwarzanego obrazu oraz jego szczegółowość. Użytkownik ma do dyspozycji aż 6 ustawień rozdzielczości, w tym możliwość nagrywania w tempie 120 kl./sek. przy rozdzielczości Full HD.

Jeszcze bardziej czytelne tablice rejestracyjne

Dzięki zastosowaniu funkcji HDR (High Dynamic Range) Mio MiVue 886 rejestruje wiele klatek w rozdzielczości 2K z różnymi wartościami ekspozycji. Następnie łączy te klatki, aby otworzyć pojedynczy obraz 4K. Jest on bardziej czytelny, wyrazisty i nasycony. Nie można również zapomnieć o tym, iż ilość szumów jest zredukowana do absolutnego minimum. Pozwala to na odczytanie tablic rejestracyjnych pojazdów nawet w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych.

Mio MiVue 886 HDR

3 tryby parkingowe

Bardzo czesto nasze auto zostaje uszkodzone, gdy go w nas nie ma. Wtedy z pomocą przychodzi jeden z trzech trybów parkingowych zastosowany w najnowym modelu Mio. Gdy silnik jest wyłączony, MiVue 886 automatycznie przełącza się na Inteligentny tryb parkingowy (wykrywanie ruchu i uderzenia) lub Pasywny tryb parkingowy (tylko wykrywanie uderzenia). Dla klientów oczekujących stałego nagrywania, Mio dodało tryb poklatkowy, który jest dostępny przy wyborze Inteligentnego trybu parkingowego, który wykonuje sekwencję klatek na sekundę, aby zarejestrować zmiany, które zachodzą powoli w czasie.

Absolutny top wśród kamer samochodowych

Kamera MiVue 886 może zasługiwać na takie miano dzięki zapisowi plików na karcie SD, nie co minutę, a co sekundę! Taka częstotliwość zapewnia maksymalną ochronę danych. Format wideo MP4 (H.264) pozwala na większą kompatybilność z systemami Windows, iOS oraz Android. Należy pamiętać, iż takiej klasy sprzęt wymaga wsparcia również odpowiedniej karty SD, dlatego rekomenduje się typy U3 z 256 GB pojemności.

Mio MiVue 886

Odcinkowy pomiar pod kontrolą

Marka Mio wyznacza nowe standarty technologii, o czym świadczy fakt, że kamera ta wyposażona jest w unikalną funkcję ostrzeżeń przed odcinkowym pomiarem prędkości. Kombinacja odpowiednich algorytmów i technologii GPS pozwala na szybką kalkulację czasu oraz odległości względem pomiaru oraz obliczenie dystansu do końca odcinka. Czytelna podpowiedź na wyświetlaczu gwarantuje kierowcy, że mierzony przejazd będzie miał cały czas pod kontrolą.

Cena tego wielozadaniowego urządzania to 1099 złotych. Można go nabyć u wybranych partnerów handlowych marki Mio.

Przeczytaj również