PILNE: Kierowcy, uważajcie ze zmianą opon! Trwa akcja specjalna na terenie całej Polski. Lepiej o tym wiedzieć

PILNE: Kierowcy, uważajcie ze zmianą opon! Trwa akcja specjalna na terenie całej Polski. Lepiej o tym wiedzieć

Zmiana opon 2022

Podaj dalej

Choć nocne przymrozki jeszcze będą występować w całej Polsce, to wielkimi krokami zbliża się wiosna. Kierowcy zazwyczaj mają dylemat, czy to już moment na zmianę opon z zimowych na letnie? W 2022 r. nie warto odwlekać tej decyzji, bo można sporo stracić. Właśnie w całym kraju trwa akcja specjalna, której szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Akcja specjalna Michelin 2022

Tegoroczny sezon zmiany opon opłaca się dobrze zaplanować. Kierowcy, którzy zrobią to w odpowiedni sposób mogą otrzymać nawet 120 zł do wydania na dowolne paliwo – diesel, benzynę lub LPG. Takie bonusy są możliwe, jeśli zdecydujemy się na zmianę dotychczasowego ogumienia na nowe, innowacyjne produkty Michelin. Co ważne, Polacy zyskują tu nie tylko budżet paliwowy.

Czytelny opis akcji specjalnej jest dostępny TUTAJ. Dowiadujemy się z niego, że jeśli zakupimy komplet opon letnich lub całorocznych Michelin w rozmiarze 16 lub 17 cali, to otrzymujemy kartę na paliwo o wartości 60 zł. Jeżeli za pośrednictwem TEJ STRONY dokonamy zakupu 18-calowych opon lub większych, to nabywca otrzyma prezent w postaci karty przedpłaconej na kwotę 120 zł do wykorzystania na dowolnej stacji paliw.

Opona letnia Michelin Primacy 4+
fot. Michelin

Ta nowa technologia jest zachwycająca

Kierowcy mogą tu jednak zyskać o wiele więcej, bo innowacyjne opony letnie Michelin przekładają się także na duże oszczędności. Zupełnie nowy model Michelin Primacy 4+ charakteryzuje się wyjątkową trwałością, dzięki technologii EverGrip. Oznacza to, że mimo zużycia bieżnika, opona zachowuje znakomite parametry nawet, gdy stępimy bieżnik do 1,6 mm. Nawet po kilku latach będzie to znakomite ogumienie na deszcz z doskonałą ochroną przed aquaplaningiem.

Dodatek na paliwo otrzymają też ci, którzy wymagają opon letnich o sportowych parametrach. W 2022 r. na rynku debiutuje model Michelin Pilot Sport 5. Zastosowane technologie pozwalają na jeszcze większą precyzję i kontrolę nad autem zarówno na suchym, jak i mokrym asfalcie. Mimo znakomitej przyczepności, ta nowa opona nie wpływa na zwiększenie zużycia paliwa. Dodatkowym atutem jest zaprojektowanie jej pod kątem naprawdę dużej trwałości.

Opona letnia Michelin Pilot Sport 5
fot. Michelin

Można też nie zmieniać opon tak często

Do akcji specjalnej kwalifikuje się także rewolucyjna opona całoroczna Michelin Crossclimate 2. Dzięki niej na jakiś czas można zapomnieć o sezonowej zmianie opon, bowiem wprowadzony w ubiegłym roku najnowszy model jest zaskakująco skuteczny zarówno latem, jak i zimą. Kierowcy, którzy już przetestowali tę oponę są pod wrażeniem jak dobrze ta opona hamuje na śniegu, gdy jednocześnie jest liderem opon całorocznych pod względem hamowania na suchym asfalcie.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Ważne jest też to, że nawet po dłuższym użytkowaniu, osiągi opony nadal pozwalają na bezpieczną jazdę. Konstrukcja Michelin Crossclimate 2 wpływa także na zmniejszenie zużycia paliwa w samochodzie, co ma szczególne znaczenie właśnie teraz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News