PILNE: Kierowcy tankują dziś Diesel dużo taniej! Popularna sieć zrobiła potężną obniżkę na stacjach paliw [LISTA]

PILNE: Kierowcy tankują dziś Diesel dużo taniej! Popularna sieć zrobiła potężną obniżkę na stacjach paliw [LISTA]

Diesel premium dziś dużo taniej

Podaj dalej

Ceny za Diesel w Polsce od dłuższego czasu rysują się w czarnych barwach, ale jeśli go tankować, to właśnie dziś! Popularna sieć zrobiła potężną obniżkę na najlepszej klasy olej napędowy, ale promocja potrwa tylko do północy. Lista stacji objętych akcją jest dostępna TUTAJ.

Z promocji warto skorzystać nie tylko, jeśli mamy mało paliwa w baku. Korzyści z zatankowania przecenionego oleju napędowego są nie tylko finansowe, bo zyskuje na tym także silnik. Potężna obniżka dotyczy bowiem uszlachetnionego Shell V-Power Diesel, który zazwyczaj jest droższy aż o kilkadziesiąt groszy na litrze. W czwartek na wszystkich stacjach Shell ten rodzaj paliwa premium jest oferowany w cenie paliwa podstawowego.

shell

Czym się różni Diesel premium od zwykłego?

Niektórzy sądzą, że paliwa premium to tylko chwyty marketingowe, ale tak naprawdę są to produkty nieocenione dla świadomych kierowców. Dlaczego? Paliwa premium jak Shell V-Power Diesel czy Shell V-Power 95 (benzyna z dodatkami) zawierają uszlachetniacze, które usuwają osady nagaru. Przeczyszczają nie tylko silnik, ale cały układ paliwowy. Efekty czuć od razu, bo jednostka napędowa zaczyna pracować żwawiej i oszczędniej. Brak osadów wpływa też znacząco na żywotność silnika.

Dla takich efektów wiele osób chętnie dopłaca, bowiem nagle może się okazać, że silnik pracuje jak dawniej i omija mechaników z daleka. Zresztą już co trzeci klient Shell tankuje paliwo premium, przynajmniej od czasu do czasu, bo zalanie go zapobiega też powstawaniu osadów w przyszłości. Shell chcąc zachęcić kierowców do odkrycia wspaniałych właściwości paliw premium prowadzi akcję „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”. W drugi dzień tygodnia taniej zatankujemy uszlachetnioną benzynę, a w czwarty dzień lepszy olej napędowy.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Czy zatankuję to dziś na wszystkich stacjach Shell?

Co do za zasady, promocja na paliwa premium jest prowadzona na wszystkich polskich stacjach Shell. Jednak warto pamiętać, że są w Polsce mniejsze punkty tej sieci, w których nie ma dystrybutorów z niektórymi rodzajami paliw. Jeżeli chcecie się upewnić czy w najbliższej okolicy stacja Shell posiada dystrybutor z Shell V-Power Diesel lub Shell V-Power 95 sprawdźcie listę TUTAJ. Na dole strony jest dostępny dokument, gdzie przy każdym adresie zaznaczono, jakie dystrybutory są na miejscu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News