PILNE: Kierowcy powinni zaczekać z tankowaniem! Diesel i benzyna w Polsce mogą być tańsze nawet o złotówkę. W Sejmie jest już pomysł

PILNE: Kierowcy powinni zaczekać z tankowaniem! Diesel i benzyna w Polsce mogą być tańsze nawet o złotówkę. W Sejmie jest już pomysł

Ceny paliw spadną o złotówkę?

Podaj dalej

Coraz powszechniejsza stawka 6 zł za litr benzyny lub oleju napędowego to zmartwienie wielu kierowców w Polsce. Dobrze wiedzą o tym politycy, którzy w Sejmie zaproponowali rewolucyjny pomysł. Dzięki niemu ceny paliw na polskich stacjach mogłyby spaść nawet o całą złotówkę.

Jaki jest sposób na obniżkę cen paliw?

Sposób na to jak zredukować drastycznie cenę za diesel i benzynę, przedstawili posłowie PSL. Na konferencji w Sejmie poseł Krzysztof Paszyk i rzecznik partii Miłosz Motyka wezwali rząd i koncern PKN ORLEN do natychmiastowych działań. Ich pomysł nie jest jednak odkrywczy, choć jego wdrożenie byłoby zdecydowanym przełomem. Historia pokazuje, że takie propozycje zazwyczaj wysuwają ci, którzy są w opozycji.

Prosty trik na tańszy diesel i benzynę
fot. BGStock72 – stock.adobe.com

PSL proponuje oczywiście zacząć od obniżki akcyzy na paliwo. „To jest zadanie dla rządu, dla ministra finansów” – powiedział Krzysztof Paszyk. Oprócz tego ludowcy apelują do PKN ORLEN o obniżkę marż, którą na paliwo nakłada narodowy koncern. „Jedno i drugie działanie może obniżyć cenę litra paliwa na stacjach mniej więcej o złotówkę” – wyliczał poseł ludowców. „Będzie to wymierna korzyść dla wszystkich Polaków” – dodał.

Czcze gadanie

Oczywiście zapowiedzi obniżki akcyzy czy marż to chwytliwe tematy. Jednak trzeba być troszkę naiwnym, jeśli sądzi się, że nagle rząd zdecyduje się na zaproponowane działania, obniżając ceny paliw o ok. złotówkę. Wpływy akcyzowe to jeden z ważniejszych filarów budżetu państwa, a w obecnej sytuacji przychodów raczej się szuka niż pozbywa. Realnie patrząc, chyba trochę szkoda czasu na konferencję z takimi propozycjami. Z drugiej strony problem istnieje. Wysokie ceny za diesel i benzynę napędzają inflację, która osiągnęła rekordowy poziom 5,9 proc.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News