PILNE: Kierowcy mogą już złożyć wniosek o polski bon paliwowy! Pokrywa koszty za diesel, benzynę i LPG z każdej stacji

PILNE: Kierowcy mogą już złożyć wniosek o polski bon paliwowy! Pokrywa koszty za diesel, benzynę i LPG z każdej stacji

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa

Podaj dalej

Porównując z okresem sprzed inwazji Rosji na Ukrainę, Polacy wydają więcej pieniędzy na stacjach paliw. Jednak drogie paliwo może zrekompensować polski bon paliwowy, o który kierowcy mogą już wnioskować. Całą procedurę czytelnie przedstawiono TUTAJ.

Jak działa bon?

Polski bon paliwowy ma formę karty przedpłaconej Mastercard, co oznacza, że można nią zapłacić w zasadzie na każdej stacji. Wystarczy, że obiekt ma terminal płatniczy, który obsługuje Mastercard. Bon uprawnia do zatankowania dowolnego paliwa (nieważne czy jest to diesel, benzyna czy LPG) za kwotę nawet 120 złotych.

Żeby otrzymać kartę z takim limitem trzeba najpierw wejść TUTAJ. Następnie wybrać i złożyć zamówienie na zestaw innowacyjnych opon letnich Michelin w rozmiarze 18 cali lub większym. W przypadku zamówienia ogumienia 16- lub 17-calowego, kierowcy także otrzymują bon, ale o wartości 60 zł. Wniosek składa się automatycznie, a kierowcy otrzymują go w ciągu 8-10 tygodni, jeśli nie dokonają zwrotu towaru.

Innowacje, o których warto wiedzieć

Jeżeli ktoś myśli, że w sumie to nie potrzebuje nowych opon, to najpierw powinien sobie coś uświadomić. Technika poszła już tak do przodu, że najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ogumienia to imponująca innowacja, którą warto rozważyć. Przede wszystkim opony Michelin zaprojektowano tak, aby gwarantowały bezpieczeństwo nawet po długim czasie użytkowania. Testy wykazały, że nawet, gdy bieżnik ma prawne minimum 1,6 mm, opona nadal ma wysokie osiągi!

Opona letnia Michelin Primacy 4+
fot. Michelin

Dla wielu kierowców to wręcz nieprawdopodobne, że kilkuletnia, wydawałoby się „łysa” opona może świetnie hamować na mokrej nawierzchni i chronić przed aquaplaningiem. To zasługa m.in. technologii EverGrip oraz samoregenerującego się bieżnika. Pozwala to używać opon bez obaw przez wiele sezonów. Co ważne, wysoka trwałość idzie tu w parze z dobrymi parametrami bezpieczeństwa. Do niedawna były to wykluczające się rzeczy.

Które opony spłeniają wymagania do bonu

Do polskiego bonu paliwowego kwalifikują się przystępne cenowo opony klasy premium. Od tego roku oferowany jest nowy model Michelin Primacy 4+, który jeszcze bardziej przesuwa granicę skuteczności opon letnich na mokrej nawierzchni. Dla kierowców wymagających dużej reaktywności ogumienia podczas szybkiej jazdy przygotowano nowy model Michelin Pilot Sport 5. Osoby, które nie lubią często zmieniać opon mogą wybrać najnowszą wersję najlepszych na rynku opon całorocznych. Mowa oczywiście o Michelin Crossclimate 2, które występują w bardzo wielu konfiguracjach. Wszystkie sprawdzisz TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News