PILNE: Kierowców w Polsce czekają duże zmiany ws. zmiany opon z letnich na zimowe. Teraz będzie to wyglądać zupełnie inaczej

PILNE: Kierowców w Polsce czekają duże zmiany ws. zmiany opon z letnich na zimowe. Teraz będzie to wyglądać zupełnie inaczej

Duże zmiany ws. zmiany opon

Podaj dalej

Od lat większość kierowców w Polsce sezonowo zmienia opony z letnich na zimowe i na odwrót. Teraz w końcu nadchodzą w tym temacie zmiany, bowiem najnowsze technologie sprawiają, że może się to okazać zbyteczne. Choć dobra zimówka wciąż będzie gwarancją bezpieczeństwa w najchłodniejszej porze roku, to na rynku pojawiła się sensowna alternatywa, którą poznasz TUTAJ.

To będzie rewolucja dla kierowców

W naszym klimacie coraz ciężej o srogą zimę, choć ta ostatnia była pewnym odstępstwem od reguły. W praktyce mieszkańcy wielu miast w Polsce bez wizyty w górach mogli mieć problem, aby zobaczyć śnieg na drogach. To spowodowało, że ludzie zaczęli się bulwersować i deklarować rezygnację z zakładania opon zimowych. Skoro przez cały rok w wielu miejscach biały puch nie przykrywa asfaltu, wydawało się to nie pozbawione sensu. Jednak jazda na jednych oponach przez cały rok jest bezpieczna tylko w konkretnym przypadku – przy użyciu innowacyjnych opon całorocznych.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Do niedawna uniwersalne ogumienie miało fatalne oceny ze względu na spore niedoskonałości względem opon na konkretny sezon. Jednak to się zmieniło wraz z pojawieniem się przełomowych opon Michelin Crossclimate. Teraz te opony doczekały się kolejnej ewolucji za sprawą modelu Michelin Crossclimate 2. Jeszcze lepsza wydajność i żywotność może sprawić, że polscy kierowcy masowo porzucą sezonową zmianę opon. Spore zainteresowanie tym produktem wskazuje, że może się to stać szybciej, niż niektórym wulkanizatorom się wydaje.

Na czym polega ta przewaga?

Niemal żadne rozwiązanie w motoryzacji nie może zostać uznane za nieśmiertelne. Powstawanie nowych technologii kieruje nas ku poważnym zmianom, co widać na przykładzie opon Michelin Crossclimate 2. Przeprowadzone przez TÜV testy hamowania na suchej i mokrej nawierzchni latem oraz zimą na śniegu – udowodniły, że to bezwzględnie najlepsza opona całoroczna na rynku. W dodatku za niewiarygodnie przystępną cenę, którą sprawdzisz TUTAJ.

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

Co więcej, zastosowanie technologii EverWintergrip sprawia, że są niezwykle trwałe. Nie chodzi tu tyle o ewentualne pękanie, a o utrzymywanie wysokiej wydajności. Michelin Crossclimate 2 jest bowiem skuteczna nawet przy bieżniku 1,6 mm! To zasługa genialne przemyślanego układu warstw mieszanki, która wraz ze ścieraniem odsłania nieco inny bieżnik lub lamele. Dzięki temu nacięcia i kanaliki są zawsze dopasowane do głębokości bieżnika, zapewniając stabilne parametry.

Zimówki nadal mają sens

Oczywiście dedykowana specjalnie na zimę opona zawsze będzie wydajniejsza od całorocznej. Będzie to jednak dotyczyć wyłącznie zimy, gdy na drodze jest śnieg lub asfalt przy bardzo niskiej temperaturze. Wielu kierowców błędnie zakłada, że jeśli przy -5 stopniach Celsjusza widać czarny asfalt, to letnie ogumienie wystarczy. To bzdura, bo w zimówkach stosuje się zupełnie inne mieszanki, które dostosowane są do niskich temperatur. Różnica w drodze hamowania jest kolosalna!

Opona Michelin Pliot Alpin 5 SUV na Porsche

Osoby, które stawiają na najwyższe bezpieczeństwo i znakomitą wydajność powinny zwrócić uwagę na opony zimowe Michelin Alpin 6. To zakup na długie lata, ponieważ także posiada innowacyjną technologię EverWintergrip, czyli skuteczność nawet przy niskim bieżniku. Jeżeli szukamy czegoś o bardziej sportowych osiągach to warto wypróbować Michelin Pilot Alpin 5, która jest montowana na wielu nowych Audi, BMW czy Porsche. Co ciekawe, ma odpowiednik dopasowany specjalnie dla SUV-ów i posiada zoptymalizowany opór toczenia (niskie spalanie).

Teraz opłaca się najbardziej

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na oponę całoroczną Michelin Crossclimate 2, czy też topową zimówkę Michelin Alpin 6 lub Michelin Pilot Alpin 5 – opłaca się kupić coś teraz. Jeżeli dokonacie zakupu konkretnie TUTAJ to otrzymacie dodatkowo kartę przedpłaconą na paliwo, którą zapłacicie na dowolnej stacji. W przypadku zakupu 18-calowych opon karta będzie mieć 120 zł kredytu, a w przypadku ogumienia na obręcze 16 lub 17 cali – 60 zł. Wszystkie szczegóły tej niezwykłej promocji dokładnie opisano TUTAJ.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News