PILNE: Kanał Sportowy usunięty z YouTube! Krzysztof Stanowski i Michał Pol już reagują. Co dalej?

PILNE: Kanał Sportowy usunięty z YouTube! Krzysztof Stanowski i Michał Pol już reagują. Co dalej?

Kanał Sportowy zbanowany na YouTube

Podaj dalej

Dziś około godz. 15:00 serwis YouTube zbanował popularny Kanał Sportowy, który miał ponad pół miliona subskrypcji. Na kanale można było zobaczyć szereg wywiadów ze wszystkich dziedzin sportu, w tym Formuły 1. Znane są pierwsze komentarze Krzysztofa Stanowskiego i Michała Pola, którzy wraz z Mateuszem Borkiem i Tomaszem Smokowski założyli Kanał Sportowy.

Za co Kanał Sportowy dostał bana?

Kanał Sportowy zbanowany

Przy próbie wejścia na jakikolwiek materiał pojawia się komunikat o wydaniu bana. „To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube”. W informacji podany jest tylko ogólnik, że naruszenia dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd”. Mogą to być też inne naruszenia „Warunków korzystania z usługi”, których nie podano do publicznej wiadomości.

Portalowi press.pl udało się skontaktować z Krzysztofem Stanowskim, który nie przekazał żadnych wyjaśnień, bo jak stwierdził „sam nic nie wie”. Natomiast Michał Pol miał wyjawić, że przedstawiciele Kanału Sportowego wyjaśniają już nieporozumienie z platformą streamingową. Warto zauważyć, że drugi twór Stanowskiego, Pola, Borka i Smokowskiego – Kanał Sportowy Extra – dalej działa na YouTube. Na razie żaden z oficjalnych profili KS w mediach społecznościowych nie skomentował sprawy.

Nie brakowało motorsportu

Pol Position Kanał Sportowy

Kanał Sportowy założono pod koniec 2019 r., ale działanie zaczęto dopiero w marcu 2020 r. po zebraniu sporej liczby subskrybentów. Początkowo dominowała w nim piłka nożna, ale z czasem zaczęto tworzyć programy także o innych sportach. Z motoryzacyjnych propozycji co tydzień publikowano program Pol Position. W jego trakcie Michał Pol gościł zazwyczaj Cezarego Gutowskiego i Aldonę Marciniak, objaśniających jak rozumieć wydarzenia z F1. Jakiś czasem temu wywiadu Kanałowi Sportowemu udzielił trzykrotny rajdowy mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

Aktualizacja

Wrócili! YouTube zdjął bana z Kanału Sportowego. Ależ to były paraliżujące godziny. Co się stało?

Przeczytaj również