PILNE: Godzina policyjna w Wielkanoc? Przez nowe obostrzenia polscy kierowcy mogą nie pojechać na żadne święta

PILNE: Godzina policyjna w Wielkanoc? Przez nowe obostrzenia polscy kierowcy mogą nie pojechać na żadne święta

Podaj dalej

Liczba nowych osób zakażonych koronawirusem w Polsce nie spada poniżej 30 tys. osób dziennie. W obliczu tego rząd rozważa jeszcze surowsze restrykcje. Minister zdrowia, Adam Niedzielski zdradził, że rozważana jest godzina policyjna. To ograniczenie w przemieszczaniu się mocno skomplikowałoby świąteczne plany Polaków.

Sprawdzamy co oferuje najtańsza Tesla Model 3 na polskim rynku

Godzina policyjna na stole

Szef resortu zdrowia był gościem radia RMF FM, gdzie określił obecny stan epidemii w Polsce jako „krytyczny”. Minister dopytywany o to czy godzina policyjna w Wielkanoc jest możliwa, stwierdził, że taka opcja jest brana pod uwagę. – Jeżeli sytuacja będzie taka, że nie będziemy widzieli w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia, w tym okresie okołoświątecznym, że dochodzi do przesilenia, tzn. że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważyć takie scenariusze – mówił Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
fot. Krystian Maj/KPRM

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Od dziś w Polsce obowiązują większe obostrzenia. Jednak życie w naszym kraju dla wielu osób nie wywróciło się do góry nogami. Wciąż są to bardziej restrykcje gospodarcze, które mają na celu zamykanie miejsc, w których mogą gromadzić się duże skupiska ludzi. Wielu przedsiębiorców pracuje jednak normalnie, wykorzystując luki prawne. Nad tym mocno ubolewa minister zdrowia, bowiem może to tylko pogorszyć statystyki. – Myślę, że wszyscy powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że to nie jest czas na to, aby myśleć o tym, żeby omijać obostrzenia – przestrzegał polityk.

Ceny paliw w dół?

Paradoksalnie już same takie zapowiedzi ograniczenia w przemieszczaniu się mogą wywrzeć wpływ na ceny paliw na stacjach. Mniejszy popyt na Diesel, benzynę czy LPG sprawia, że zarówno ceny hurtowe, jak i detaliczne mogą spaść. Między innymi z tego względu Wielkanoc może być okresem, w którym za benzynę czy olej napędowy będzie można płacić poniżej 5 zł za litr (więcej o prognozach pisaliśmy TUTAJ). Otwartym pytaniem pozostaje to – czy w obliczu zagrożenia godziną policyjną będzie w ogóle można skorzystać ze spodziewanych obniżek?

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News