PILNE: Facebook znowu działa! Polacy szturmują Messengera i Instagrama. Teraz jest nieco inaczej

PILNE: Facebook znowu działa! Polacy szturmują Messengera i Instagrama. Teraz jest nieco inaczej

Awaria Facebooka, Messengera, Instagrama

Podaj dalej

Po około 6 godzinach awarii, Facebook i podległe mu serwisy wróciły do działania. Trwa wielkie „sprzątanie” po największej w historii awaria giganta mediów społecznościowych.

Niedługo przed północą czasu polskiego Polacy oraz użytkownicy na całym świecie znów mogli zalogować się do Facebooka (sprawdź nasz profil na FB klikając TUTAJ). Początkowo komunikat o błędzie pojawiał się przy próbie rozwinięcia listy powiadomień. Publikacja nowych postów była jednak możliwa.

Czy działa już Messenger i Instagram?

Równolegle do działania wrócił Messenger, czyli główny komunikator Facebooka. Wszystkie niewysłane wiadomości w końcu zostały dostarczone do odbiorców. Przywrócenie pełnej funkcjonalności nie udało się na innym komunikatorze należącym do koncernu Marka Zuckerberga, WhatsAppie. Ku uciesze wielu młodych osób do działania powrócił też Instagram (zobacz nasz profil na Instagramie TUTAJ).

Wbrew pozorom awaria Facebooka była poważniejsza niż niektórym się wydaje. Dziś wiele serwisów jest uzależnionych od logowania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ci, którzy mieli utworzone konta poprzez logowanie facebookiem, utracili dostęp do takich serwisów. Wszystko wróciło już jednak do normy.

Przeczytaj również