PILNE: Elon Musk z tajną wizytą w Polsce! Po co szef Tesli przyleciał do nas prywatnym odrzutowcem?

PILNE: Elon Musk z tajną wizytą w Polsce! Po co szef Tesli przyleciał do nas prywatnym odrzutowcem?

elon musk tesla spacex zarobił majatek

Podaj dalej

Wczoraj wieczorem nieoczekiwaną wizytę w Polsce złożył sam Elon Musk. Twitterowe konto śledzące podróże prywatnego odrzutowca szefa Tesli odnotowało jego krótki pobyt w Warszawie. Przy braku oficjalnych doniesień, taka wiadomość była impulsem do wybuchu masy plotek o powodach przylotu.

Czego chciał Elon Musk?

Drugi najbogatszy człowiek świata wylądował na lotnisku Chopina w czwartek, 3 grudnia 2020 r. o godz. 18:45 (lot z Berlina). Już około 21:02, Gulfstream Aerospace G650 ER znów wzbił się w powietrze. Co zatem mniej więcej przez 2 godziny mógł w naszym kraju załatwić Elon Musk? Ciężko stwierdzić, choć być może chodziło o szybkie przyklepanie jakiegoś biznesowego dealu. Trudno wskazać jednak na konkretny.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Wiele osób spekuluje podpisanie umowy z LG Chem, który w Polsce ma fabrykę we Wrocławiu. Koreański gigant będzie jednym z dostawców baterii do samochodów elektrycznych Tesli. Jednak do tej pory nie mówiło się o tym, aby to właśnie w Polsce miały powstawać akumulatory nowej generacji. Jednak te podzespoły muszą być produkowane w Europie, aby ceny aut na prąd mogły zostać zredukowane.

Cybertruck w Cyberpunk

Być może jednak przyklepano jakieś marketingowe nagranie w związku z premierą gry Cyberpunk 2077. Wyczekiwana produkcja firmy CD Projekt według nieoficjalnych doniesień może zawierać ekscentryczną Teslę Cybertruck. Znając nieszablonowość Elona Muska, taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Być może na dniach internet obiegnie zakulisowe zdjęcie z tej wizyty. Kto wie czy CEO Tesli nie wpadł do stolicy po prostu odebrać swój egzemplarz gry?

Powody wizyty Elona Muska mogły być oczywiście zupełnie inne. Bardziej poważne lub wręcz prozaiczne. Nie zmienia to faktu, że pojawienie się w Polsce tak ważnej osobistości trudno pozostawić bez echa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News