PILNE: Elon Musk porzuca plan produkcji Tesli Cybertruck i elektrycznej ciężarówki! Życie zweryfikowało zamiary

PILNE: Elon Musk porzuca plan produkcji Tesli Cybertruck i elektrycznej ciężarówki! Życie zweryfikowało zamiary

Podaj dalej

Choć Elon Musk ma rewolucyjne pomysły motoryzacyjne, to ma spore problemy z dotrzymywaniem terminów. Życie zweryfikowało kolejne plany miliardera, który musi odpuścić produkcję zapowiadaną do końca 2021 r. W tym roku nie doczekamy się Tesli Cybertruck oraz Tesli Semi.

Elon Musk nie dotrzyma słowa

Zaprezentowana w 2019 r. Tesla Cybertruck wywołała ogromną sensację w świecie motoryzacji, ale zapowiedź produkcji do końca 2021 r. pozostawała oficjalna. Wszelkie pytania o aktualizację harmonogramu abstrakcyjnego pickupa na prąd spotykały się z wymijającymi odpowiedziami. W końcu Tesla nie mogła dłużej zwodzić ludzi, którzy nieoficjalnie złożyli ponad 1 milion rezerwacji.

Elon Musk i Tesla Cybertruck

Elon Musk przyznał, że Tesli Cybertruck nie będzie w tym roku i jest przewidziana do produkcji w 2022 r. Jego firma oficjalnie koncentruje się najpierw na rozpoczęciu produkcji SUV-a Model Y w Gigafactory Texas oraz Gigafactory Berlin. W kompleksie pod amerykańskim Austin ma być także składany Cybertruck, ale mówi się, że prawdziwą przeszkodą jest dostępność baterii. Elektryczny pickup ma otrzymać nowoczesne ogniwa cylindryczne 4680, zapewniające lepszy zasięg i żywotność od obecnych rozwiązań.

Co z Teslą Semi?

Z tego samego powodu Tesla rezygnuje z uruchomienia produkcji elektrycznego ciągnika siodłowego. Tesla Semi miała już w tym roku zacząć rewolucję w sektorze ciężarwym, ale ogniwa 4680 mogą nie być dostępne w wystarczającej ilości. Z kolei robienie krótkiej serii także nie jest dla Tesli opłacalne, poonieważ Elon Musk zawsze obniża koszty efektem skali. Amerykański producent musi mieć pewność dostarczenia odpowiedniej liczby egzemplarzy w kwartale, aby utrzymać znakomite notowania na giełdzie.

Tesla Semi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News