PILNE: Elon Musk nawiązał łączność z kosmosem! Teslę czekają teraz duże zmiany. Wszystko będzie wyglądać inaczej

Nie od dziś wiadomo, że Elon Musk lubuje się w dostarczaniu innowacji, które rewolucjonizują rynek motoryzacyjny. Jego Tesla wprowadza teraz duże zmiany, które jeszcze bardziej podniosą poprzeczkę konkurencji. Kierowcy są zachwyceni na samą myśl.

elon musk tesla spacex zarobił majatek
Podaj dalej

Elon Musk nadaje z kosmosu

Jedną z bolączek użytkowania aut na prąd jest ich stosunkowo długi czas ładowania. Niekiedy ładowarki Supercharger są zlokalizowane przy autostradach na kompletnym pustkowie, gdzie ciężko o zasięg szybkiego internetu. Często pod ładowarką trzeba spędzić ponad pół godziny, a to idealny czas, aby obejrzeć odcinek serialu lub kawałek filmu. Wielu kierowców nie jest w stanie jednak umilić sobie czas oczekiwania w ten sposób.

Tesla Supercharger Starlink

Nadchodzą jednak duże zmiany, bowiem Elon Musk rozpoczął montaż instalacji do odbioru internetu prosto z kosmosu. Chodzi oczywiście o sygnał nadawany z konstelacji satelitów Starlink, które krążą po orbicie, zapewniając dostęp do szybkiego internetu z dowolnego miejsca na planecie. Dzięki temu sieć Superchargerów zaczyna oferować obecnie bezsprzecznie najlepsze wrażenia z ładowania samochodów elektrycznych.

Wszystko za darmo

Tesla na swoim pokładzie umożliwia dostęp do wielu atrakcyjnych aplikacji, gdzie wymagane jest szybkie przesyłanie strumieniowe. W trybie Tesla Theater znajdziemy m.in. serwisy Netflix, Youtube czy Twitch. Jest też cała masa gier, z których można korzystać za darmo, jeśli jest się połączonym z WiFi. Nowi użytkownicy mogą też robić to w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do zasięgu sieci LTE. Po okresie próbnym trzeba płacić abonament 10 dolarów miesięcznie. Na szczęście internet ze Starlinków pod Superchargerami będzie dostępny przez WiFi, więc skorzystają na nim wszyscy użytkownicy Tesli.

Przeczytaj również