PILNE: Duże podwyżki abonamentów Netflixa! Niektórzy Polacy zapłacą nawet 100 zł za dostęp do "Drive to Survive" i innych hitów

PILNE: Duże podwyżki abonamentów Netflixa! Niektórzy Polacy zapłacą nawet 100 zł za dostęp do "Drive to Survive" i innych hitów

Netflix podwyżka

Podaj dalej

Spore podwyżki cen paliw to nie jedyne zmartwienie miłośników czterech kółek. Ci, którzy myśleli, że spokojnie wykupią dostęp do Netflixa na nowy sezon „Formuła 1: Jazda o życie” (oryg. „Formula 1: Drive to Survive”) mogą się zszokować. Serwis streamingowy zaczyna podnosić ceny abonamentów, a niektórzy Polacy zapłacą nawet równowartość 100 złotych!

Wspomniany dokument o kulisach Formuły 1 to jeden z największych hitów Netflixa, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wielu fanów F1, którzy nie korzystają z Netflixa, planowało wykupić subskrypcję, aby zobaczyć nowe odcinki u progu startu nowego sezonu. Dla wielu z nich będzie to kosztowniejsza rozrywka niż dotychczas zakładali.

Netflix Formula 1 Drive to Surive

W trybie natychmiastowym Netflix wprowadził podwyżki do cen swoich abonamentów. Jest to o tyle zaskoczenie, że już w ubiegłym roku wiele krajów, w tym Polska, zostały objęte podwyżkami. Przykładowo polski abonament premium (najwyższa jakość, 4 urządzenia) wzrósł w sierpniu 2021 r. z 52 do 60 zł.

Plan premium nawet za równowartość 100 zł!

W obliczu obecnych podwyżek polską cenę należy uznać za wyjątkowo niską. Fala podwyżek obejmuje na razie jedne z największych rynków, nie tylko pod względem widowni, ale i produkcji kontentu. W styczniu 2022 r. droższy abonament wdrożono w USA (premium za 20 USD, czyli obecnie ok. 87,73 zł) i Kanadzie.

Teraz podwyżki objęły kraje, w których nie brakuje dużej liczby Polaków – Irlandię i Wielką Brytanię. Użytkownicy w UK za plan premium płacą już 15,99 GBP (ok. 91,45 zł), a w Irlandii 20,99 euro (ok. 100,41 zł). Nowe cennik działa od razu dla tych, którzy dopiero teraz wykupują dostęp. Użytkownicy z aktywnymi subskrypcjami dostaną monit z 30-dniowym wyprzedzeniem o terminie przejścia na droższy abonament.

Czy Netflix podwyższy abonamenty w Polsce?

Na razie największy serwis streamingowy nie zapowiada podwyżek w naszym kraju, ale wydaje się to nieuchronne. Stawka 60 zł za plan premium (zwłaszcza w obliczu niekontrolowanego procederu współdzielenia kont) nie będzie się długo opłacać Netflixowi. Rosnące koszty oryginalnych produkcji na wyłączność oraz uruchomienie sekcji gier na telefony komórkowe to obciążenie, które w końcu odczują użytkownicy.

Oczywiście nie ma co liczyć na to, że Netflix poinformuje o tym z dużym wyprzedzeniem. Na szczęście koszt miesięcznej subskrypcji w naszym kraju powinien być możliwie dopasowany do portfeli Polaków. Warto pamiętać, że irlandzki plan premium za 100 zł to aktualnie efekt słabnącej złotówki. U nas na pewno abonament nie będzie tyle kosztował w tym roku. Trzeba jednak pamiętać, że kursy walut mogą przyspieszyć decyzję o podwyżkach w Polsce, bowiem w obliczu słabej polskiej waluty, Netflix zarabia nieco mniej na polskich użytkownikach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News