PILNE: Do 31 marca na stacjach tej sieci w Polsce kierowcy odjeżdżają bez płacenia. Za darmo pojadą dosłownie wszyscy

PILNE: Do 31 marca na stacjach tej sieci w Polsce kierowcy odjeżdżają bez płacenia. Za darmo pojadą dosłownie wszyscy

Do 31 marca te stacje w Polsce są za darmo

Podaj dalej

W marcu podróżowanie po Polsce może być całkowicie darmowe. Nie dość, że dla części osób zniesiono opłaty autostradowe, to jedna z sieci stacji nie pobiera od nikogo opłat za regenerację zasięgu swojego auta. Promocja potrwa do 31 marca włącznie.

Które stacje w Polsce są za darmo?

W dniach od 1 do 31 marca 2022 r. Ionity rezygnuje z opłat na wszystkich swoich stacjach ładowania samochodów elektrycznych. Promocja obowiązuje na terenie Polski, Słowacji oraz Węgier. W odróżnieniu od innych podobnych akcji, nie ma tu znaczenia nasza narodowość lub kraj, w którym zarejestrowano auto.

Uznano, że za darmo będą mogli jeździć wszyscy kierowcy. Wystarczy podłączyć przewód ładowania i uzupełnić energię. To wyjątkowa rzecz dla wszystkich zmotoryzowanych, którzy postawili na elektromobilność. Ionity oferuje ultraszybkie ładowarki o mocy 350 kW, które zazwyczaj nie należą do najtańszych.

To wszystko ma pomóc w transporcie osób uciekających z Ukrainy oraz tym, którzy wiozą pomoc humanitarną na polsko-ukraińską granicę. Jak podaje elektrowoz.pl, najbliższą polską stacją Ionity od pasa przygranicznego z Ukrainą jest ta na MOP Nowostawy. Punkty przy autostradzie A2 znajdują się ok. 370 km od Dorohuska.

Ionity stacja ładowania
fot. Ionity

Tesla i GreenWay Polska też pomagają

Warto pamiętać, że całkowicie darmowe ładowanie w pobliżu Ukrainy oferują też inni, bo np. Tesla. Elon Musk postanowił zwolnić z opłat (niezależnie od marki i rejestracji) Supercharger w Trzebownisku koło Rzeszowa. Na identycznych zasadach prąd w baterii można uzupełnić w słowackich Koszycach oraz węgierskim Miszkolcu i Debreczynie. Z kolei w GreenWay Polska bez opłat naładują się auta z ukraińskimi tablicami lub zgłoszene wcześniej osoby pomagające Ukraińcom.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News