PILNE: Do 30 grudnia Polacy mogą pobrać świadczenie na Diesel, benzynę lub LPG. Kto pierwszy, ten lepszy

PILNE: Do 30 grudnia Polacy mogą pobrać świadczenie na Diesel, benzynę lub LPG. Kto pierwszy, ten lepszy

Do 30 grudnia świadczenie na paliwo

Podaj dalej

Większość stacji paliw w Polsce oferuje Diesel i benzynę powyżej 6 zł za litr. To duże obciążenie dla portfeli kierowców, ale na szczęście do 30 grudnia można pobrać świadczenie na paliwo. Jednak jeśli będzie zbyt dużo chętnych, termin zostanie skrócony, co opisano TUTAJ.

Co trzeba wiedzieć o tym świadczeniu?

Świadczenie wydawane jest formie kart przedpłaconych MasterCard, którymi można zapłacić na dowolnej stacji paliw. Oczywiście konieczny jest terminal obsługujący karty MasterCard, ale to w większości przypadków już standard. Środki na Diesel, benzynę i LPG mogą wynieść 60 lub 120 zł w zależności od spełnienia warunków, które nakreślono TUTAJ.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

Wyższy limit przewidziano dla kierowców, którzy TUTAJ zakupią komplet innowacyjnych opon zimowych lub całorocznych Michelin w rozmiarze minimum 18 cali. Niższy próg przewidziano dla chętnych na wspomniane ogumienie do felg w rozmiarze 16 lub 17 cali. Karty będą wysłane Pocztą Polską w ciągu 8-10 tygodni od zakupu opon.

Warto się pospieszyć, bo liczba takich bonów jest ograniczona. Kart z limitem 120 zł jest tylko 1600, a 60-złotowych maksymalnie 3400 sztuk. Jeżeli karty rozejdą się przed 30 grudnia 2021 r., akcja może się zakończyć przed czasem. Jest to tym bardziej prawdopodobne, bowiem nowe technologie opon Michelin przyciągają coraz większą liczbę kierowców.

Opona Michelin Pilot Alpin 5

Kupić raz a dobrze

Przekonujące jest zwłaszcza to, że będą to prawdopodobnie jedyne opony zimowe lub całoroczne, jakie kupi się do obecnego auta. Ich żywotność jest imponująca, bo dzięki technologii Ever Wintergrip ogumienie Michelin zachowuje wydajność nawet, gdy bieżnik ma prawne minimum, czyli 1,6 mm. Doprowadzenie ich do takiego stanu zajmie zazwyczaj lata! Tę innowacyjną technologię zastosowano już w podstawowym modelu Michelin Alpin 6, który zachwyca trakcją na śniegu lub mokrej nawierzchni.

Niezwykłą trwałość ma także Michelin Pilot Alpin 5, charakteryzujący się jeszcze większą precyzją, ale i zoptymalizowanym oporem toczenia. To oznacza, że taka opona zimowa wcale nie wpływa na wyższe zużycie paliwa, a wręcz przeciwnie. Nic dziwnego, że ten model montują na pierwszy montaż producenci aut klasy premium (Audi, BMW, Mercedes AMG, Porsche). W ofercie jest także siostrzany model Michelin Pilot Alpin 5 SUV, dostosowany do obciążeń większych samochodów.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Nie musisz zmieniać opon

Pamiętajmy, że opony zimowe są przydatne nie tylko na śniegu, ale i suchym asfalcie. Uznaje się, że jeśli temperatura wynosi 6 lub mniej stopni Celsjusza, zimówka zapewnia większe bezpieczeństwo. Jednak jest opcja, z którą można darować sobie sezonową zmianę opon. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest Michelin Crossclimate 2 – następca najlepszej opony całorocznej na rynku. Świetne osiągi w każdych warunkach pogodowych, a do tego trwałość i niskie zużycie paliwa przekonują do tej opony coraz więcej klientów.

Jeżeli wciąż nie wiesz na co się zdecydować, to każdą z opisanych opon Michelin sprawdzisz też dokładnie TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News