PILNE: Daniel Obajtek ostro reaguje na ceny paliw w Polsce! Stacje oferujące diesel i benzynę po 10 zł za litr mocno pożałują

PILNE: Daniel Obajtek ostro reaguje na ceny paliw w Polsce! Stacje oferujące diesel i benzynę po 10 zł za litr mocno pożałują

Daniel Obajtek ostro reaguje na ceny paliw

Podaj dalej

Spodziewane podwyżki cen paliw wywołały w Polsce niemałą panikę. „Janusze” zaczęli wykupoywać diesel i benzynę, a niektóre stacje paliw podniosły ceny do 10 zł za litr. Na takie manipulacje cenowe natychmiast zareagował prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek.

Diesel i benzyna po 10 zł za litr to nie fotomontaż

Z wielu miast Polski internauci wrzucają zdjęcia z absurdalnych cen na pylonach polskich stacji paliw. W wielu miejscach diesel i benzyna kosztuje po 7-8 zł za litr. Jednak znalazły się i takie punkty, w których cena poszybowała do 9,99 zł za litr! Przykładem tego jest stacja paliw we wsi Lubanów w gminie Błaszki (woj. łódzkie).

Uwagę na tę chorą sytuację zwrócił uwagę m.in. Michał Kołodziejczak z AgroUnii. Na kanale YouTube swojego ruchu pokazał (wideo powyżej), że zdjęcia cen paliw po 9,99 zł za litr to nie fotomontaż. Taka stawka wyświetlała się zarówno na pylonie, jak i dystrybutorze. W relacji usłyszeliśmy, że właściciel stacji planował jutro cenę 15 zł za litr.

AgroUnia o cenach paliw

Natychmiastowa reakcja Daniela Obajtka

Dodatkowo na Twitterze Kołodziejczak zaprezentował paragon grozy z tej stacji. Diesel w cenie 9,99 zł/l przy zatankowanych zaledwie 11,14 l kosztował 111,29 zł. Obsługa stacji miała przekazać, że dostaw paliwa może nie być co najmniej 10 dni. Wygląda jednak na to, że przerwa w dostawie do Lubanowa potrwa dłużej. Właściciel stacji będzie musiał szukać nowego dostawcy.

Informacje o manipulacjach cenowych dotarły na samą „górę”, bo do Daniela Obajtka. Prezes PKN ORLEN stanowczo oświadczył, że w trybie natychmiastowym rozwiązuje umowę na dostawy paliw z tą stacją. Taki sam los ma spotkać każdego innego hurtowego odbiorcę paliw państwowego koncernu lub stacji z franczyzą PKN ORLEN. Co być może niespotykane w obecnych realiach politycznych, szef AgroUnii wyraził publiczne słowa uznania dla reakcji Daniela Obajtka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News