PILNE: Ceny paliw w Polsce są tu bardzo atrakcyjne! Coraz więcej kierowców tankuje tam diesel, benzynę i LPG na zapas

PILNE: Ceny paliw w Polsce są tu bardzo atrakcyjne! Coraz więcej kierowców tankuje tam diesel, benzynę i LPG na zapas

Ceny paliw w Polsce są tu bardzo atrakcyjne

Podaj dalej

Stacje paliw w Polsce coraz liczniej oferują diesel, benzynę po 6 zł za litr. Z kolei ceny LPG nie prędko spadną poniżej 3 zł za litr. Czy zatem możemy mówić, że wszędzie w naszym kraju panuje drożyzna? To zależy od punktu odniesienia, bo są stacje paliw w Polsce, które mocno przyciągają swoimi cenami.

Tutaj ceny w Polsce są bardzo atrakcyjne

Okazuje się, że punkty zlokalizowane przy granicy z Niemcami nie narzekają na brak klientów, mimo wysokich cen. Wszystko przez to, że te stawki i tak są bardzo atrakcyjne dla obywateli Niemiec. Jak zauważa Autokult, tankując do pełna nawet małe miejskie autko, oszczędności wynoszą minimum 70 zł. W przypadku SUV-a z dużym bakiem korzyści są jeszcze większe.

Stacje paliw nie pokażą ceny za litr
fot. stock.adobe.com – Nomad_Soul

Niemcy starają się do maksimum wykorzystać atrakcyjne z ich punktu widzenia ceny paliw w Polsce. Słaba złotówka sprawia, że jeszcze łatwiej jest im nabyć naszą walutę, którą płacą za diesel, benzynę lub LPG. Dzięki temu oszczędzają kosztach przewalutowania. Takie podejście opłaca się zwłaszcza mieszkańcom, którzy mieszkają nie dalej niż 100 km od granicy z Polską.

Wszędzie taniej

Kierowcy z Niemec jak już przyjeżdżają to często idą na całość. Nie tylko leją diesel i benzynę pod korek, ale sporo wlewają też do kanistra. Nie chodzi tu jednak o rezerwowe zbiorniki o pojemności 5 litrów, a o duże 20-litrowe kanistry. To zresztą maksimum, jaki można przewieźć poza bakiem przez granicę. ADAC rozumiejąc ten proceder przypomina kierowcom, że zabierając ponad 20 litrów paliwa, trzeba zapłacić podatek.

Na Wszystkich Świętych ogromne podwyżki cen paliw
fot. stock.adobe.com – vladstar

Zagraniczne wyjazdy po paliwo nie są ukierunkowane tylko na Polskę. Niemcy podróżują także do Czech lub Austrii, gdzie także jest taniej. Stowarzyszenia stacji paliw apelują jednak o opamiętanie, bo przez takie tankowanie za granicą w jeszcze trudniejszej sytuacji są niemieccy operatorzy. Na jednej stacji zlokalizowanej niedaleko Polski, sprzedaż od początku października spadła aż o 17 proc.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News