PILNE: Benzynę w Polsce można już zatankować poniżej 7 zł/l! Na tych stacjach paliwo jest najtańsze [LISTA]

PILNE: Benzynę w Polsce można już zatankować poniżej 7 zł/l! Na tych stacjach paliwo jest najtańsze [LISTA]

Benzyna już poniżej 7 zł/l

Podaj dalej

W Polsce da się zatankować względnie tanio, ale wymaga to odpowiedniego rozeznania. W praktyce już teraz benzynę da się kupić w cenie poniżej 7 zł/l. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Gdzie najtaniej? Gdzie najdrożej?

Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że obecnie najtańsze stacje paliw w Polsce znajdziemy na Pomorzu. Tam benzyna Pb95 oferowana jest średnio po 7,39 zł/l, a diesel po 7,50 zł/l. Jeżeli jednak zależy nam na najtańszym autogazie, to warto wybrać się do województwa łódzkiego. Tam LPG kosztuje średnio 3,23 zł/l.

O tanie paliwo najtrudniej będzie zwłaszcza w Małopolsce. Ten rejon Polski po raz kolejny przoduje wśród skupisk najdroższych stacji paliw. W Małopolsce za benzynę płaci się średnio 7,52 zł/l (tyle samo co w woj. lubuskim). Z kolei diesel najczęściej spotyka się po 7,66 zł/l. Najdroższy autogaz można za to spotkać na Dolnym Śląsku, bo LPG sprzedawane jest tam średnio po 3,55 zł/l.

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Tym samym średnia ogólnopolska cena detaliczna benzyny Pb95 osiągnęła poziom 7,44 zł/l. To aż o 7 gr na litrze mniej niż tydzień temu. Spadek odnotowano także w przypadku benzyny Pb98, która potaniała o 6 gr/l do 8,13 zł/l. Niestety nieco w górę, bo o 3 grosze na litrze podrożał olej napędowy. Diesel oferuje się za średnio 7,59 zł/l. W miejscu zatrzymała się za to średnia cena za LPG, bo autogaz kosztuje zazwyczaj 3,39 zł/l.

Benzyna z rabatem poniżej 7 zł/l

Obecny poziom cen sprawia, że kto chce, ten naprawdę jest w stanie już tankować benzynę Pb95 poniżej 7 zł/l. Pomagają w tym wakacyjne rabaty na paliwo, które oferuje spora część stacji. Jak możemy zobaczyć na stronie cenapaliw.pl, kierowcy raportują o wielu punktach, gdzie benzyna kosztuje poniżej 7,20 zł/l. Z rabatem, który zazwyczaj wynosi -30 gr/l cena z szóstką z przodu jest łatwa do osiągnięcia. Tanie paliwo znajdziemy w zasadzie w całym kraju, bo raporty o taniej benzynie pochodzą m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Słupska. Lista wyjątkowo tanich stacji jest naprawdę długa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News