PILNE: Bardzo ważny kierowca nie pojedzie podczas Grand Prix Turcji! Robert Kubica musi być gotów w każdej chwili

PILNE: Bardzo ważny kierowca nie pojedzie podczas Grand Prix Turcji! Robert Kubica musi być gotów w każdej chwili

Robert Kubica Alfa Romeo C41

Podaj dalej

Od zeszłego sezonu każdy na padoku Formuły 1, od kierowcy po personel zespołów, musi zrobić test na koronawirusa. W nadchodzącym Grand Prix Turcji ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19 zabraknie bardzo ważnego kierowcy. Nauczony doświadczeniem z tego sezonu, do rywalizacji w każdej chwili gotów jest m.in. Robert Kubica.

Polak w tym sezonie pełni rolę kierowcy rezerwowego zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. 36-latek z Monako dobrze wie, że zawsze musi być gotów przejąć stery C41, tak jak w Holandii i Włoszech, gdy trzeba było zastąpić zakażonego Kimiego Raikkonena. Na ten moment nie ma informacji o tym, aby Robert Kubica musiał założyć jutro kombinezon wyścigowy. Zarówno Raikkonen, jak i Antonio Giovinazzi są zdrowi przed rywalizacją na Instabul Park.

Istanbul Park

Który kierowca nie pojawi się w Turcji?

Jednak covida złapał kierowca innej ekipy, konkretnie samochodu medycznego F1. Okazało się, że Alan van der Merwe oraz dr Ian Roberts nie zasiądą w ten weekend w Aston Martinie DBX, który interweniuje z pomocą medyczną w tegorocznym sezonie. To właśnie ten duet jako pierwszy ratował Romaina Grosjeana ze słynnego wypadku w Grand Prix Bahrajnu 2020. Na wideo poniżej przypomnisz sobie co się stało chwilę po tym jak Haas VF-20 Francuza wbił się w barierę, po czym stanął w ogniu.

FIA poinformowała, że załoga samochodu medycznego udała się na samoizolację i nie pojawi się podczas tego weekendu F1. Do swoich obowiązków powrócą jednak już zapewne w Austin, gdzie odbędzie się Grand Prix Stanów Zjednoczonych (22-24 października). W Turcji na zastępstwo powołano kierowcę samochodu bezpieczeństwa z mistrzostw świata Formuły E. Jest nim Bruno Correia, a partnerować mu będzie delegat medyczny dr Bruno Franceschini.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News