PILNE: 63-letni szef koncernu Volkswagena trafił na kwarantannę! Czy był zaszczepiony? Wszystko wyszło na jaw

PILNE: 63-letni szef koncernu Volkswagena trafił na kwarantannę! Czy był zaszczepiony? Wszystko wyszło na jaw

Szef VW Herbert Diess na kwarantannie

Podaj dalej

Dyrektor generalny Volkswagena, Herbert Diess uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Szef koncernu mimo kwarantanny dalej pracuje, ale z domu. Czy był szczepiony? Grupa Volkswagena wszystko ujawniła.

63-letni Diess Diess pod koniec zeszłego tygodnia dowiedział się, że ma COVID-19. Szczęśliwie dla firmy nie zakłóciło to funkcjonowania giganta motoryzacji „Był dostępny na wszystkie rozmowy telefoniczne i spotkania” – przekazała rzeczniczka VW, Nicole Mommsen. Dodała, że Diess nie doświadczył żadnych objawów, „które mogłyby uniemożliwić mu wykonywanie pracy”.

Czy szef VW się szczepił?

Ujawniono, że Herbert Diess jest zaszczepiony i to trzema dawkami. Dzięki przyjęciu dawki przypominającej zakażenie przechodzi łagodnie. Z boosterem może opuścić kwarantannę już po 7 dniach, o ile uzyska negatywny wynik testu.

Herbert Diess pracuje z domu
fot. Volkswagen

Covid CEO Volkswagena nie zakłócił żadnego harmonogramu pracy, bowiem Diess nie planował żadnych większych spotkań w przyszłym tygodniu. Oczekuje się, że będzie mógł wrócić do biura lub wznowić podróże w przyszłym tygodniu. Wszystkich pracowników, z którymi Diess miał osobisty kontakt, dokładnie przebadano. Każdy otrzymał negatywny wynik testu.

Szczepienia w Volkswagenie

VW na początku tego miesiąca rozszerzył swój wewnętrzny program szczepień i testów dla pracowników oraz ich krewnych. Podczas firmowych akcji szczepień w Niemczech podano już ok. 100 tys. dawek (wliczając również przypominające).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News