PILNE: 25 marca poznaliśmy nowe ceny za diesel, benzynę i LPG w Polsce! Nie patrz na to, jeśli nie chcesz się denerwować

PILNE: 25 marca poznaliśmy nowe ceny za diesel, benzynę i LPG w Polsce! Nie patrz na to, jeśli nie chcesz się denerwować

25 marca nowe ceny za diesel, benzynę, LPG

Podaj dalej

Po tygodniu, w którym kierowcy w Polsce tankowali nieco taniej, znów rysuje się widmo podwyżek cen paliw. Po najnowszym raporcie paliwowym z 25 marca jedno jest pewne – diesel, benzyna i LPG muszą zdrożeć. To tylko kwestia czasu.

Na stacjach ulga, w hurcie trend zwyżkowy

Brak podwyżek cen paliw w mijającym tygodniu uśpił nieco czujność wielu kierowców. Najbardziej zadowoleni byli tankujący benzynę, bo w detalu trzeba było zapłacić za nią średnio nieco tylko ponad 6,50 zł za litr. Drogo, ale stabilnie sprzedawano diesel (ok. 7,50 zł/l). Podwyżki odczuli tankujący autogaz, bo ceny LPG urosły do ok. 3,80 zł/l.

Od 24 grudnia nowa ulga dla kierowców z LPG
fot. stock.adobe.com – BGStock72

Co ciekawe, także w przyszłym tygodniu mogą utrzymać się podobne poziom cen. Niestety, gdy kierowcy opróżnią stacje paliw z tańszej dostawy, w kwietniu podwyżki wydają się nieuchronne. W tym tygodniu każdego dnia obserwowaliśmy stopniowe podwyżki cen paliw w hurcie. Zdaniem wielu ekspertów ten trend raczej się utrzyma, choć do końca marca nie powinniśmy jeszcze tego mocno odczuć.

Powrót do drożyzny

W najgorszej sytuacji będą ci, którzy tankują diesel. Olej napędowy w hurcie w niebezpiecznym tempie zbliża się do rekordu z 9 marca. Wtedy średnia hurtowa cena za m3 diesla wynosiła ok. 7700 zł netto, co przekładało się na stawki powyżej 8 zł za litr dla detalistów. Obecne hurtowe stawki plasują się w przedziale 7260 zł netto za m3.

Średnie ceny paliw hurt marzec 2022
graf. e-petrol.pl

Nieco spokojniej jest w przypadku benzyny 95-tki, ale wczoraj hurtowa cena przekroczyła barierę 6000 zł netto za m3 i dalej rośnie. Notowania z 25 marca wskazują ok. 6143 zł netto/m3, co stanowi powrót do stawek z połowy marca. Na szczęście w miarę stabilne ceny ropy oraz brak dużych wahań w kursie złotego pozwala mieć nadzieję na dosyć łagodne zmiany cen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News