PILNE: 24 marca szalona promocja na paliwo! Polacy mogą zatankować diesel i benzynę za ponad 200 zł i nic nie płacić [LISTA STACJI]

PILNE: 24 marca szalona promocja na paliwo! Polacy mogą zatankować diesel i benzynę za ponad 200 zł i nic nie płacić [LISTA STACJI]

24 marca szalona promocja na paliwo – diesel i benzyna za darmo

Podaj dalej

Choć obniżki podatków oraz notowania ropy redukują ceny paliw, to diesel i benzyna nadal są droższe niż przed inwazją Rosji na Ukrainę. To spory cios dla mniej zamożnych kierowców, ale to właśnie oni powinni zapisać sobie w kalendarzu dzień 24 marca 2022 r. Tego dnia na wybranych stacjach paliw będzie szalona promocja, która umożliwi darmowe tankowanie za ponad 200 zł!

Wielu osobom wydaje się, że ludzie bogaci skupiają się jedynie na tym, aby wyzyskiwać biednych i jeszcze bardziej się bogacić. To absolutna nieprawda, bowiem jest wielu milionerów, którzy wydają fortunę na cele charytatywne. W tych wyjątkowych czasach jeden z nich postanowił zasponsorować paliwo, bowiem doskonale wie, jaki to obecnie ciężar dla budżetu biedniejszych. Promocja będzie jednak ograniczona czasowo i terytorialnie.

Wielka promocja na diesel i benzynę

Tym bogatym dobroczyńcą jest Willie Wilson, 73-letni biznesmen z Chicago. Były kandydat na burmistrza miasta z najliczniejszą polonią w USA, przekaże na akcję darmowego tankowania okrągły milion dolarów. Polacy mieszkający w Chicago i okolicy, ale i każdy kto podjedzie 24 marca 2022 r. od 7 rano na wyselekcjonowane stacje w Chicago i Cook County dostanie paliwo zupełnie za darmo. Limit wynosi 50 dolarów na auto (ok. 213 zł) do wyczerpania budżetu 1 miliona dolarów. Listę stacji opublikowano m.in. na stronie ABC7 Chicago.

24 marca można spodziewać się totalnego paraliżu na drogach w aglomeracji Chicago. Przedsmak tego mieszkańcy mieli już w miniony czwartek, gdy Willie Wilson zorganizował podobną akcję. Wtedy łączny budżet akcji wynosił 200 tys. dolarów. Gigantyczne kolejki robiły się już o świcie, ale kierowcy byli zachwyceni możliwością darmowego tankowania. Nie brakowało jednak też głosów niezadowolenia, głównie tych, którzy korzystają z komunikacji miejskiej. Willie Wilson zapowiedział, że będzie chciał powtórzyć swoją akcję nawet 2 razy.

Oddolne inicjatywy

Obecnie paliwo w USA jest najdroższe od 2008 r. Za benzynę płaci się średnio 4,262 dol. za galon, co w przeliczeniu na znaną w Polsce miarę daje 4,81 zł za litr. Trwają spory czy rząd USA powinien obniżyć lub zrezygnować czasowo z federalnego podatku paliwowego. Istnieją obawy, że wielkie koncerny nie obniżą stawek na stacjach w sposób adekwatny i starci na tym tylko budżet państwa. Z tego względu redukcja podatków paliwowych odbywa się na razie na poziomie stanowym. Na to rozwiązanie zdecydowały się już stany Maryland oraz Georgia, a 17 kolejnych bardzo poważnie to rozważa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News