Oto najszybszy na świecie Volkswagen Golf II. Buggatti Veyron nie miałby z nim szans

Oto najszybszy na świecie Volkswagen Golf II. Buggatti Veyron nie miałby z nim szans

Podaj dalej

Volkswagen Golf II to samochód często poddawany ekstremalnemu tuningowi. Kiedyś pisaliśmy o niezwykłym egzemplarzu z Polski, ale najszybszą rakietę na bazie drugiej generacji Golfa stworzyli Niemcy. Efekt jest piorunujący!

Dzieło Speedmakers Vogtlad z Saksonii wyposażono w napęd na 4 koła.  Pod maską znalazł się uwielbiany przez tunerów silnik R33 turbo, bowiem można go wystroić na nieprawdopodobne 1300 KM. To sporo więcej niż Bugatti Veyron, który na prostej nie miałby z tym Golfem „dwójką” najmniejszych szans!

Najszybszy na świecie

26 lipca 2020 r. na lotnisku w Neuhardenbergu (pół godziny jazdy z Kostrzyna nad Odrą) odbyła się impreza z cyklu Race 1000. To właśnie na niej po raz kolejny można było przekonać się o niesamowitych osiągach stuningowanego Volkswagena Golfa II. W wyścigu na dystansie 1/2 mili ta maszyna uzyskała prędkość 340 km/godz.!

Nie bez przyczyny nazywa się ten samochód najszybszym Golfem II na świecie. Tego lata w rywalizacji na 1/4 mili ten pocisk uzyskał 9,1 sek. z prędkością 280 km/godz. Z kolei dystans 1/8 mili został pokonany w 6,2 sek. przy 220 km/godz. Wyrazy uznania dla właściciela za stworzenie tego potwora!

740-konny Volkswagen Golf II z Polski robi furorę na świecie. Padł rekord kraju

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News