Oto, na jakich stacjach w Polsce diesel, benzyna i LPG są najtańsze. Te śmiesznie niskie ceny paliw to stawki przed rabatem! [RAPORT]

Oto, na jakich stacjach w Polsce diesel, benzyna i LPG są najtańsze. Te śmiesznie niskie ceny paliw to stawki przed rabatem! [RAPORT]

Na tych stacjach w Polsce diesel, benzyna, LPG są najtańsze

Podaj dalej

W wakacje sporo kierowców planuje dalekie podróże, a w takich sytuacjach znalezienie najtańszej stacji przynosi największe korzyści. Z najnowszego raportu portalu e-petrol.pl dowiadujemy się, które stacje w Polsce mają obecnie najtańszy diesel, benzynę i LPG. Stawki na nich są śmiesznie niskie, a przecież można je jeszcze bardziej obniżyć rabatami (sprawdź dużą promocję TUTAJ).

Ceny na stajach paliw w Polsce są bardzo zróżnicowane i to nawet w ramach jednej sieci sprzedażowej. Wynika to z faktu, że dostawy paliw do różnych regionów kraju są np. bardziej lub mniej kosztowne. Oczywiście decydują o tym też inne uwarunkowania rynków lokalnych. Dlatego czasem przekroczenie granicy województwa może wiązać się z szokiem cenowym.

Gdzie w Polsce tankuje się najtaniej, a gdzie najdrożej?

Najnowszy raport e-petrol.pl wskazuje, że najtaniej diesel, benzynę i LPG zatankujemy w województwie łódzkim. Tamo średnio za benzynę Pb95 płaci się tylko 7,45 zł/l, a za diesel ledwie 7,48 zł/l. Absurdalnie tani jest też autogaz, kosztujący średnio 3,29 zł/l. W samej Łodzi paliwo często kosztuje o wiele taniej. Przykładowo przy ul. Zgierskiej jedna ze stacji oferuje diesel i benzynę po 7,38 zł/l!

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik.com – ali_production

Takie stawki i to jeszcze przed popularnymi w te wakacje rabatami mogą być szokujące dla kierowców z innych części Polski. Najbardziej zbulwersowani mogą być ci z Podlasia, bo u nich za benzynę płaci się średnio 7,60 zł/l. Jest tam także najdroższy diesel, który wycenia się średnio na 7,63 zł/l (taka sama cena w woj. małopolskim). W przypadku LPG najmniej opłaca się tankować obecnie na Dolnym Śląsku, gdzie trzeba płacić aż 3,59 zł/l.

Tydzień pełen obniżek

Prognozy cen paliw e-petrol.pl sprzed weekendu były bardzo trafne w kontekście tego tygodnia. Biorąc pod uwagę stawki ze wszystkich województw, średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95 wynosi 7,51 zł/l. Oznacza to spadek o 23 gr względem ubiegłego tygodnia. Sporą obniżkę widać też w przypadku oleju napędowego, który poszedł w dół o 18 gr do poziomu 7,56 zł/l. Ostry trend zniżkowy widać też w cenie benzyny 98-oktanowej, która spadła do 8,19 zł/l (-14 gr). Tak szybko nie taniał tylko autogaz, bowiem średnia cena LPG to obecnie 3,39 zł/l (-6 gr).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News