On żyje! 22-letni motocyklista przebił ścianę na wylot. Dopiero w slow motion widać, co go uratowało

On żyje! 22-letni motocyklista przebił ścianę na wylot. Dopiero w slow motion widać, co go uratowało

Podaj dalej

Nieprawdopodobny wypadek został zarejestrowany na monitoringu w Brazylii. Motocyklista stracił panowanie nad maszyną i wbił się prosto w ścianę. To cud, że młody kierowca nie zginął w tak dramatycznie wyglądającym wypadku. Nagranie mrozi krew w żyłach.

Jak ten motocyklista to przeżył?!

Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2020 r. w brazylijskim São José dos Pinhais w regionie metropolitalnym Kurytyby. Po zjeździe z głównej drogi BR-277, motocyklista stracił panowanie nad jednośladem. Wpadł w panikę, bowiem doszło do awarii. Nagle zablokowała mu się manetka gazu. Stres i słabe hamulce maszyny uniemożliwiły zatrzymanie pojazdu i 22-latek wjechał prosto w ścianę jednej z posesji. Przyłożył konkretnie!

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Na wideo powyżej można zobaczyć moment wypadku. Wyglądało to dramatycznie, tym bardziej że motocykl przebił ścianę na wylot (zdjęcie poniżej). Świadkowie zdarzenia natychmiast zatrzymali się przy poszkodowanym i wezwali pomoc. Młody mężczyzna cudem przeżył do momentu przyjazdu służb ratunkowych. W końcu lekarze ze szpitala Cajuru w Kurtybie ustabilizowali parametry pacjenta, którego przyjęto w stanie ciężkim.

Co go uratowało?

Motocyklista przebił ścianę na wylot

Koszulka z krótkim rękawem i krótkie spodenki zdecydowanie nie poprawiają bezpieczeństwa podczas jazdy na motocyklu, dlatego tak ważny jest odpowiedni ubiór. W tej sytuacji 22-latka chronił w zasadzie tylko tani kask. To mogło nie wystarczyć, ponieważ było to naprawdę mocne uderzenie. Na szczęście jedna rzecz uratowała młodemu chłopakowi życie.

W drugiej części filmu widać powtórkę w zwolnionym tempie. Można tam dostrzec, że motocyklista kilka metrów przed ścianą zeskakuje z siodła. Zrobił to naprawdę w ostatniej chwili, bowiem dzięki temu nie wbił się w ścianę razem z motocyklem, a jedynie z impetem uderzył w nią bokiem. Nie zmienia to faktu, że i tak miał wielkiego farta, ponieważ przy takim zderzeniu na ciało działają potężne przeciążenia.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News