OMM Drive Super S Cup: Pogrom pierwszego rzędu. Alejski zaczyna od wygranej

OMM Drive Super S Cup: Pogrom pierwszego rzędu. Alejski zaczyna od wygranej

Podaj dalej

Podobnie jak w 2019 r., Bartosz Alejski rozpoczął sezon OMM Drive Super S Cup od zwycięstwa w 1. rundzie na Torze Poznań. Do wyścigu nie przystąpił zdobywca pole postion, Robert Boruszak.

Pomysłodawca cyklu został wyeliminowany przez problemy zdrowotne. Dzięki temu na starcie stawkę otwierał mistrz Polski, Jacek Chichopek. Kierowca z Rybnika kontrolował sytuację tylko przez kilka pierwszych okrążeń. Przegrzewający się silnik w jego Mini Cooperze S R53 spowodował spadek do środka stawki.

Pogrom pierwszego rzędu wykorzystał trzeci w kwalifikacjach, Bartosz Alejski, który utrzymał prowadzenie do mety wyścigu liczącego 14 kółek. Za jego plecami starał się utrzymywać Tomasz Pawlaczyk. Jednak w końcówce skuteczny atak przeprowadził Adam Dębicki, przejmując drugi stopień podium.

W niecałej sekundzie zmieścili się kierowcy na pozycjach 4-6. Tomasz Augustyniak obronił się przed atakami Tomasza Kulczyńskiego i Toona Knapena. Tuż za nimi metę Toru Poznań przeciął Michał Molski, a punktowaną dziewiątkę uzupełnili Adrian Lewandowski i Jacek Cichopek (best lap wyścigu).

Pierwszy wyścig bez punktów ukończyli Konrad Nowak-Ignatowski, Damian Stachowiak, Artur Hawryluk, Jakub Kojder, Marcin Olejniczak, Juliusz Syty i nieobecny na starcie Robert Boruszak.

OMM Drive Super S Cup 2020 – 1. runda

OMM Drive Super S Cup 2020 - 1. runda wyścig
OMM Drive Super S Cup 2020 – 1. runda wyścig

OMM Drive Super S Cup 2020 – punktacja po 1. rundzie (prowizoryczna)

1. Bartosz Alejski – 28 pkt
2. Adam Dębicki 18 pkt
3. Tomasz Pawlaczyk – 17 pkt
4. Tomasz Augustyniak – 12 pkt
5. Tomasz Kulczyński – 10 pkt
6. Jacek Cichopek – 9 pkt
7. Toon Knapen – 8 pkt
8. Robert Boruszak – 6 pkt
=. Michał Wolski – 6 pkt
10. Adrian Lewandowski – 4 pkt

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News