Ogromne tąpnięcie cen na stacjach paliw. Diesel będzie tak tani tylko przez chwilę. To kwestia godzin

Ogromne tąpnięcie cen na stacjach paliw. Diesel będzie tak tani tylko przez chwilę. To kwestia godzin

Diesel tak tani tylko kilka godzin

Podaj dalej

Czwartek rano przywitał kierowców dużym spadkiem ceny za najszlachetniejszy Diesel na stacjach paliw. Ten olej napędowy będzie tańszy o kilkadziesiąt groszy na litrze tylko do północy. Obniżka obowiązuje na ograniczonej liczbie stacji, których listę można znaleźć TUTAJ.

Najszlachetniejszy Diesel czyli co?

Bardzo wysokie cen paliw nie sprzyjają temu, aby kierowcy z chęcią poszukiwali najlepszego oleju napędowego na stacjach. Wbrew pozorom na wszystkich stacjach nie jest taki sam, a za najszlachetniejszy uznaje się Diesel premium. W przypadku mieszanki przygotowanej przez Shell można liczyć na niezwykle korzystne działanie dla jednostek wysokoprężnych.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

W paliwie Shell V-Power Diesel zawarto specjalne dodatki, które pozwalają usuwać osady nagaru z silnika i układu paliwowego. Dzięki temu jednostka momentalnie zaczyna pracować żwawiej i lepiej spala olej napędowy. Z tego względu czasem problem słabszego niż kiedyś silnika Diesla to kwestia odpowiedniego paliwa. Uszlachetniacze zapewniają także ochronę przed powstawaniem nowych osadów.

Gdzie ta obniżka?

Zazwyczaj takie paliwo premium jest droższe o kilkadziesiąt groszy na litrze. Jednak aktualnie trwa akcja „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”. Ta niezwykle pożyteczna promocja ma ośmielić Polaków do tankowania paliw, które poprawiają i konserwują nasze samochody. Dlatego też w każdy wtorek na stacjach Shell benzyna premium (Shell V-Power 95) jest oferowana w cenie paliwa podstawowego. Z kolei tak jak dziś, w czwartki analogiczną obniżkę stosuje się na Shell V-Power Diesel.

shell

Choć akcję odgórnie organizuje polskie przedstawicielstwo Shell, to nie na każdej stacji w Polsce można zatankować opisane paliwa. Wynika to z faktu, że w niektórych lokalizacjach zrezygnowano z zamontowania dystrybutorów z paliwami premium. Dla pewności warto zatem sprawdzić listę wszystkich stacji TUTAJ, gdzie przy każdym adresie wyszczególniono, jakie dystrybutory tam się znajdują. Być może warto spróbować, bo już co trzeci klient Shell tankuje właśnie paliwo premium. Taka kuracja z pewnością nie zaszkodzi przynajmniej raz na jakiś czas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News