Od teraz tylko tak można zapłacić za paliwo na stacji. Polakom, którzy chcą uniknąć dodatkowych opłat pozostało jedno

Od teraz tylko tak można zapłacić za paliwo na stacji. Polakom, którzy chcą uniknąć dodatkowych opłat pozostało jedno

benzyna diesel ceny paliw paliwo lpg autogaz olej napędowy

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce nie wydają się być zadowoleni z aktualnego poziomu cen paliw. Wydatki na tankowanie samochodu mocno obciążają budżet, ale na szczęście da się to zrobić nieco taniej. Od dziś płatności na stacjach w Polsce wyglądają nieco inaczej. Warto się tym zainteresować, bo da się dzięki temu wydać mniej pieniędzy.

Łódzkie paliwo najtańsze

Polacy mogą zatankować paliwo w cenie poniżej średniej, zwłaszcza że dla niektórych będzie to banalne, bo będą je mieć na miejscu. Najnowszy raport e-petrol.pl wskazuje, że średnia ogólnopolska cena benzyny 95-oktanowej jest taka sama jak tydzień temu. Oznacza to, że za Pb95 płacimy zazwyczaj 6,68 zł/l. Jednak w województwie łódzkim średnia stawka wynosi już tylko 6,61 zł/l. To 7 gr/l poniżej średniej ogólnopolskiej i aż 14 gr/l mniej niż w wyjątkowo drogim woj. lubelskim (6,75 zł/l).

Paliwo w Polsce tanieje
fot. freepik.com – irenemiller

Mieszkając w Łódzkiem lub planując podróż przez ten region, warto zaplanować tankowanie właśnie tam. Daje to największe szanse na tańsze paliwo i to nie tylko w przypadku benzyny. W samej Łodzi i okolicach najtaniej zatankujemy też autogaz, które w Polsce kosztuje średnio 3,23 zł/l. Jednak w woj. łódzkim, ale także wielkopolskim średnia stawka wynosi 3,19 zł/l. To 4 gr/l taniej niż średnia ogólnopolska i 9 gr/l mniej od cen w Małopolsce i na Podlasiu (3,28 zł/l).

Tu diesel jest tańszy o ponad 20 gr/l

Z kolei po najtańszy olej napędowy trzeba wybrać się do woj. świętokrzyskiego. O ile średnia ogólnopolska wynosi 7,54 zł/l, to we wspomnianym województwie jest aż o 11 gr/l taniej. Tam za LPG płaci się średnio 7,43 zł/l, co jest zwłaszcza wyjątkowo niską ceną w porównaniu z Mazowszem. W woj. mazowieckim tankowanie autogazu kosztuje najczęściej 7,64 zł/l, czyli 21 gr/l drożej.

diesel paliwo embargo rosja wojna samochód olej napędowy
fot. freepik.com – user16172657

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News