Od teraz Polacy mogą kupować tu diesel, benzynę i LPG za śmieszne pieniądze. Ceny na tych stacjach obniżono do minimum

Od teraz Polacy mogą kupować tu diesel, benzynę i LPG za śmieszne pieniądze. Ceny na tych stacjach obniżono do minimum

Ceny paliw lecą w dół

Podaj dalej

Na stacjach paliw w Polsce jest drogo, ale to nie oznacza, że nie można łatwo obniżyć rachunków. Kierowcy mogą dziś bez problemu zatankować diesel, benzynę lub LPG dużo poniżej średniej. Wystarczy wiedzieć, gdzie podjechać na stację, aby zatankować za śmieszne pieniądze.

Z ostatniego raportu e-petrol.pl wynika, że ceny paliw w Polsce utrzymały się na poziomie sprzed tygodnia. Benzyna, zarówno 95-oktanowa, jak i 98-oktanowa kosztuje tyle co tydzień temu. Podobnie jest w przypadku LPG, na którego obniżki wyczekiwali kierowcy. W zasadzie lekko potaniał jedynie olej napędowy, bo o 2 grosze na litrze.

Diesel, benzyna, LPG drożej
fot. freepik.com – Rawf8.com

Gdzie najtańsze diesel, benzyna i LPG?

Teraz za diesel płaci się średnio 7,07 zł/l, ale można sporo taniej. W woj. śląskim, świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim średnia cena za ON to tylko 7,01 zł/l, czyli 6 gr poniżej średniej. Oznacza to, że mnóstwo stacji oferuje już stawki z szóstką z przodu. Najdrożej diesel kosztuje teraz na Mazowszu, bo aż 7,15 zł/l.

Jednak największa rozbieżność cenowa występuje w przypadku benzyny 95-oktanowej. Za tę płaci się średnio 6,71 zł/l, ale w woj. łódzkim zazwyczaj jest o 10 gr tańsza (6,61 zł/l). Paragony grozy za benzynę przywiozą z kolei kierowcy tankujący w woj. dolnośląskim. Tam Pb95 kosztuje średnio aż 6,78 zł/l, czyli 17 gr więcej niż w Łódzkiem.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – natalia.g

Natomiast autogaz kosztuje średnio 3,19 zł/l, czyli tyle co przed tygodniem. O sporą obniżkę najłatwiej jest w woj. świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Tam za LPG płaci się średnio 3,13 zł/l. To niewiele zwłaszcza w porównaniu ze stawkami na Dolnym Śląsku. Oprócz najdroższej benzyny, jest tam też najdroższe LPG (3,24 zł/l).

Taniej to dopiero będzie

Kierowcy mogą być jednak optymistami, ponieważ wszystkie paliwa w hurcie mocno tanieją. Pierwszych efektów na pylonach możemy się spodziewać już w przyszłym tygodniu, a końcówka marca może być naprawdę atrakcyjna cenowo. Zresztą kolejne miesiące również zapowiadają się nieźle, ponieważ załamały się ceny ropy naftowej. Notowania ropy brent wynoszą ok. 75 dolarów za baryłkę. Ostatni raz takie ceny widywaliśmy w 2021 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News