Od poniedziałku polskie rodziny zyskają kolejne pieniądze. Można już powoli sprawdzać czy na koncie bankowym jest więcej forsy

Od poniedziałku polskie rodziny zyskają kolejne pieniądze. Można już powoli sprawdzać czy na koncie bankowym jest więcej forsy

Nowe opłaty

Podaj dalej

Po miesiącach bardzo trudnej sytuacji finansowej, polskie rodziny mogą w końcu zacząć wychodzić na prostą. Wszystko za sprawą decyzji, która umożliwi zyskanie kolejnych pieniędzy do domowego budżeut. Ekstra kasę Polacy zobaczą już na początku tygodnia, zapewne od poniedziałku.

Skąd się wezmą te pieniądze?

Wiele wskazuje na to, że rządzący i państwowe instytucje zakasały rękawy do ostrej walki z inflacją. Jej rozmiary sprawiają, że polskie rodziny muszą wydawać więcej pieniędzy na życie. Jednocześnie dotychczasowe świadczenia nieco straciły na wartości. Jednak od poniedziałku zyskamy dodatkowe pieniądze.

benzyna diesel ceny paliw paliwo aktualizacja
fot. freepik.com – irenemiller

Jak? Państwowe rafinerie, wbrew sytuacji na rynkach światowych (droga ropa, słaby złoty), ostro tną hurtowe ceny paliw. To przekłada się już na stawki detaliczne. Polacy nie będą zatem musieli tak dużo wydawać na paliwo, zyskując ekstra środki na życie, względem pierwotnego planu wydatków. W dalszej perspektywie ma to wpłynąć na obniżenie inflacji do jednocyfrowego poziomu.

To będzie tania druga połowa września

„Za nami kolejny tydzień z rzędu, kiedy ceny paliw na stacjach wyraźnie zmierzają w kierunku 6 złotych za litr” – zauważają Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex. „Chociaż do średniego poziomu 6 zł/l jeszcze brakuje, to nie wykluczone że w drugiej połowie września będziemy tankować benzynę Pb95 i diesla po 5,99 zł/l. Przynajmniej na części stacji” – przewidują.

Od jutra tyle będzie kosztować diesel, benzyna, LPG
fot. freepik.com – irenemiller

Z danych BM Reflex wynika, że w ciągu tygodnia benzyna 95-oktanowa potaniała do średniego poziomu 6,32 zł/l. Natomiast 98-oktanowa odmiana tego paliwa kostuje 7,00 zł/l i ma realne szanse pożegnać ten próg z siódemką z przodu. Diesel tanieje do pułapu zaledwie 6,23 zł/l. Natomiast jedynym paliwem, które podrożało był autogaz, bo za LPG płaci się średnio 2,83 zł/l.

„Największe korekty w dół notujemy dla benzyny Pb95” – wskazują analitycy BM Reflex. „Spadek średnio o 27 gr/l w ciągu ostatniego tygodnia. Mniej taniały benzyna Pb98 i olej napędowy. Tu spadki wynoszą odpowiednio 16 i 19 gr/l. Podobnie jak przed tygodniem rosły ceny autogazu, ale podwyżki w tym tygodniu są o wiele mniejsze. Średnio o 2 gr/l” – wyliczają.

Źródło: www.reflex.com.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News