Od poniedziałku Polakom będzie przysługiwał nowy dodatek finansowy. Już można myśleć na co go sobie wydamy

Od poniedziałku Polakom będzie przysługiwał nowy dodatek finansowy. Już można myśleć na co go sobie wydamy

gotówka karta płatności płatność przepisy

Podaj dalej

Wraz z początkiem nowego tygodnia Polakom wpadnie do portfeli nowy dodatek finansowy. To znakomite wieści dla wszystkich, ponieważ ostatnie miesiące mocno dały się we znaki wielu budżetom rodzinnym. Teraz można już spokojnie zacząć myśleć na co wyda się te dodatkowe fundusze.

Jak działa nowy dodatek?

Polakom bardzo spodoba się to, jak będą otrzymywać nowy dodatek finansowy. Co ciekawe nie będzie on wypłacany na konto czy dawany do ręki. On już będzie u nas, ponieważ zmniejszą się koszty naszego życia. Sporo zaoszczędzimy na paliwach, które już wyraźnie potaniały, ale ten trend jeszcze się nie zakończył. W efekcie w naszych portfelach znajdą się dodatkowe pieniądze, które będzie można wydać na co się tylko chce.

Za paliwo zapłacimy sporo mniej
fot. freepik.com – syda_productions

„Początek maja, dzięki spadkom cen na rynku ropy naftowej, upływa pod znakiem kontynuacji obniżek cen paliw zarówno na rynku hurtowym jak i detalicznym” – zauważają Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex. „O ile notowane obniżki cen w detalu są jeszcze następstwem obniżek w hurcie z końca kwietnia, to bieżące korekty cen hurtowych będą zwiększały szanse na obniżki cen na stacjach w następnym tygodniu” – tłumaczą.

Ile paliwo kosztuje teraz i o ile potanieje?

Z danych BM Reflex wynika, że w ciągu tygodnia najmocniej, bo o 8 gr/l potaniał diesel. Za olej napędowy płaci się już średnio 6,33 zł/l, czyli 1,12 zł mniej niż rok temu. W dół poszły też stawki za benzynę 95-oktanową, która kosztuje już średnio 6,61 zł/l (-4 gr). To wartość 0 9 gr niższa niż w zeszłoroczną majówkę. Dwugroszowe spadki odnotowano też w przypadku benzyny 98-oktanowej (7,22 zł/l) i autogazu (3,03 zł/l).

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo dodatek
fot. freepik.com – pixel-shot.com

„Niewykluczone, że ceny detaliczne Pb i ON w drugim tygodniu maja spadną o kolejne 5-15 groszy na litrze” – zapowiadają analitycy. „Mniej, bo o 3-5 groszy na litrze mogą spadać ceny autogazu” – prognozują.

Ropa mocno potaniała

„Pierwszy tydzień maja kończymy spadkiem cen ropy w okolice 74 dolarów za baryłkę, wobec ponad 80 USD z piątku ubiegłego tygodnia” – wskazują eksperci BM Reflex. „Wraz z tymi spadkami na rynku narastają spekulacje czy OPEC+ nie zdecyduje się na kolejne cięcia produkcji. Najbliższe oficjalne spotkanie OPEC+ na poziomie ministerialnym zaplanowane jest w dniach 5-6 czerwca” – dodają.

Źródło: www.reflex.com.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News