Od początku października kierowcy w Polsce nie mogą już z tym zwlekać! Inaczej stawka za OC samochodu może wzrosnąć w każdej chwili

Od początku października kierowcy w Polsce nie mogą już z tym zwlekać! Inaczej stawka za OC samochodu może wzrosnąć w każdej chwili

Od października kierowcy w Polsce nie mogą z tym zwlekać

Podaj dalej

Przed kierowcami w Polsce bardzo trudny czas, ponieważ dużo szybciej będzie zapadać zmrok. Szarówka lub jazda po ciemku niestety sprzyja wypadkom, gdy ruch na drogach wciąż jest duży. Wielu zmotoryzowanych przekonało się, że w takich okolicznościach coraz ciężej jest zdobyć odszkodowanie. Z tego względu kierowcy nie powinni dłużej zwlekać z nabyciem nowego zabezpieczenia, które jest zaskakująco niedrogie.

Okoliczności wypadku często bywają tak zagmatwane, że nietrudno jest zinterpretować przyczyny na niekorzyść poszkodowanego. Czasem nie sposób też ustalić tego, kto spowodował szkodę, jeśli ucieknie z miejsca zdarzenia. To poważne zagrożenie późniejszego wzrostu stawki za obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu. Ubezpieczyciel nie ma jednak możliwości kombinowania, jeśli kierowca zabezpieczy się w należyty wideorejestrator.

Mio MiVue C450

Jaki to jest? Taki, który nagrywa bardzo wyraźny obraz nie tylko w dzień, ale i w nocy. Wbrew pozorom to nie takie oczywiste. Dlatego największy producent kamer samochodowych w Europie – marka Mio – wprowadziła do sprzedaży model Mio MiVue C450. Urządzenie z matrycą Sony premium STARVIS CMOS i funkcją Night Vision Pro gwarantuje idealną jakość nagrań niezależnie od pogody czy pory dnia.

Gdy liczy się jakość nagrań

Jednym z największych wyzwań dla wideorejestratora są nagrania przy niedostatecznym oświetleniu oraz w nocy. Aby nie stanowiły one problemu dla Mio MiVue C450 zastosowano wspomnianą matrycę Sony premium STARVIS CMOS oraz autorskie rozwiązania Mio Night Vision Pro. Umożliwia ona perfekcyjne dostrajanie obrazu z odpowiednio dopasowaną jasnością i płynnością nagranego filmu. Jest to możliwe nawet przy niewielkiej ilości światła, ponieważ w Mio MiVue C450 zastosowano wysokiej jakości szklane soczewki, które w przeciwieństwie do tych plastikowych są o wiele bardziej wytrzymałe. Mają także większą odporność na zmiany temperatury.

Mio MiVue C450 - obiektyw

Kierowca korzystający z tego wideorejestratora może być pewien, że rozdzielczość Full HD i rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 130 stopni pozwolą zarejestrować płynnie odtwarzające się nagranie. Zobaczy na nim istotne dla ustalenia przyczyn kolizji szczegóły, bo nie tylko to, co działo się na drodze, ale również na znacznym fragmencie pobocza. Co więcej, użytkownik może skorzystać z trybu „Zdjęcia”, by wykonywać dokładniejsze fotografie z kolizji do celów dowodowych.

Maksimum informacji

Mio MiVue C450 w wytrzymałej, eleganckiej czarnej obudowie zawiera wygodny w użyciu i czytelny 3-calowy wyświetlacz. Na uwagę zasługuje też panel z dotykowymi przyciskami, które pozwolą wygodnie poruszać się po menu urządzenia. Ten model ma wbudowany moduł GPS oraz 3-osiowy G-sensor. Moduł GPS umożliwia zapisywanie współrzędnych geograficznych nagrania oraz prędkości, z jaką w danym momencie poruszało się auto. 3-osiowy G-sensor automatycznie zapisuje i zabezpiecza przed usunięciem film ze zdarzenia w momencie nagłej zmiany pasa ruchu lub stłuczki. Dzięki wbudowanej i na bieżąco aktualizowanej bazie fotoradarów, osoba prowadząca auto otrzyma informacje, że zbliża się do punktu kontroli prędkości i w będzie mogła bezpiecznie zredukować prędkość, a w konsekwencji uniknie mandatu.

Mio MiVue C450 - panel

Łukasz TetkowskiŁukasz Tetkowski, Marketing & Communication Head – CEE, DACH, Turkey. Mitac International Corp.: MiVue C450 kolejny model z serii 400, która zadebiutowała na rynku w tym roku. To nasza propozycja kamery ze średniej półki, w której Mio łączy bezkompromisowość, jeśli chodzi o jakość nagrań, z atrakcyjną dla klienta końcowego ceną. W tym roku planujemy wprowadzić jeszcze jeden model z tej serii.

Dodatkowym atutem jest to, że w zestawie znajduje się uchwyt, który umożliwia optymalne ustawienie kamery. Mio MiVue C450 dostępne jest w cenie 499 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News