Od nowego tygodnia zmiana płatności na wszystkich stacjach w Polsce. Już tylko tak będzie sprzedawane paliwo

Od nowego tygodnia zmiana płatności na wszystkich stacjach w Polsce. Już tylko tak będzie sprzedawane paliwo

benzyna diesel paliwo ceny paliw

Podaj dalej

W połowie marca kierowców w Polsce czekają zmiany na wszystkich stacjach w Polsce. Diesel, benzyna i LPG będą sprzedawane inaczej. Zmiany obejmą płatności za najpopularniejsze paliwa, a dotyczy to przede wszystkim oleju napędowego. O tym, jak to obecnie wygląda, a jak dopiero będzie, opowiedział w nowym wideo komentarzu znany ekspert portalu e-petrol.pl.

Ile kosztuje teraz paliwo?

„Jeśli chodzi o zmiany cen w mijającym tygodniu, te były raczej niewielkie” – stwierdza dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl. „Kierowcy nie zaobserwowali spektakularnych zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o benzynę. Tutaj 7,39 zł/l to jest nadal cena średnia benzyny 98-oktanowej. W przypadku natomiast najpopularniejszej benzyny 95-oktanowej mamy lekką podwyżkę 2-groszową do poziomu 6,71 zł/l. W przypadku autogazu, czyli tej alternatywy dla benzyny mamy również zatrzymanie cen na poziomach sprzed tygodnia. 3,19 zł/l to była średnia dla tego paliwa w ostatnich dniach” – wylicza.

W ostatnich tygodniach nie da się nie zauważyć dynamicznego spadku cen oleju napędowego. Ten trend już nieco wyhamował, bo ostatnio spadek wyniósł 5 gr na litrze do poziomu 7,09 zł/l. „Dla tego paliwa perspektywa spadkowa nadal jest prawdopodobna” – uważa ekspert e-petrol.pl. „Na niektórych stacjach już słyszymy sygnały o cenach poniżej 7 zł/l” – dodaje.

Jak tani może być diesel? Po ile będą benzyna i LPG?

„6,99 zł/l czy 7 zł/l to nie będzie jeszcze ogólnopolską regułą, bo prognoza dla całego kraju to 7,04-7,20 zł/l” – zapowiada analityk e-petrol.pl „Jednak, jak już zaznaczyliśmy, ceny poniżej 7 zł/l na niektórych stacjach mogą się pojawiać. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wyraźną w ostatnich dniach tendencję spadkową w cenach hurtowych oleju napędowego” – podkreśla.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

„Jeśli chodzi o benzynę, tutaj wielkich zmian nie oczekujemy” – prognozuje dr Jakub Bogucki. „6,66-6,77 zł/l to będzie przedział, który obejmie większość stacji w Polsce. Natomiast, jeśli chodzi o autogaz, tutaj również względna stabilność. Ceny z przedziału 3,12-3,20 zł/l będą utrzymywać się w kolejnym tygodniu” – zapowiada.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News