Od dziś tłusta promocja na diesel, benzynę i LPG. Polacy mogą zatankować paliwo za śmiesznie niską cenę

Od dziś tłusta promocja na diesel, benzynę i LPG. Polacy mogą zatankować paliwo za śmiesznie niską cenę

Diesel, benzyna, LPG najtaniej

Podaj dalej

Choć wielu kierowców przyzna, że paliwo w Polsce jest za drogie, to jest sposób, aby zatankować je taniej. Już dziś można skorzystać z szalonej obniżki na diesel, benzynę i LPG. Poznaliśmy lokalizacje stacji, które oferują promocyjne ceny, choć same deklarują, że takie są u nich „normalne” stawki.

Gdzie najtaniej po diesel, benzynę i LPG?

W tym tygodniu nie wszyscy zmotoryzowani w Polsce mają powody do zadowolenia. Przeciętna cena za benzynę 95-oktanową poszła w górę o 2 grosze na litrze. To oznacza, że za Pb95 płaci się średnio 6,71 zł/l. Jednak wystarczy wybrać się do województwa łódzkiego, aby doświadczyć 10-groszowej zniżki. Tam według e-petrol.pl za benzynę płaci się zazwyczaj 6,61 zł/l. Tymczasem w sąsiednim woj. mazowieckim benzyna kosztuje aż 6,77 zł/l, czyli 16 gr na litrze więcej! Identycznej drożyzny doświadczymy na Dolnym Śląsku.

benzyna diesel paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – lucigerma

W ostatnich tygodniach mocno tanieje diesel, którego średnia ogólnopolska cena ulokowała się na poziomie 7,09 zł/l. Jednak olej napędowy da się zatankować sporo taniej, bo na Warmii i Mazurach to tylko 7,02 zł/l. Oznacza to, że mnóstwo stacji w tym regionie oferuje diesel poniżej 7 zł/l. O takich cenach mogą pomarzyć na razie mieszkańcy woj. mazowieckiego (choć kto szuka, ten znajdzie). Na Mazowszu za olej napędowy płaci się zazwyczaj ok 7,19 zł/l, czyli 10 gr powyżej średniej. To także 17 gr/l więcej od stawek z północno-wschodniej części kraju.

Choć średnia cena autogazu nie zmieniła się w ostatnim tygodniu (3,19 zł/l), to przybywa stacji oferujących to paliwo taniej. Najniższą średnią cen za LPG, bo 3,16 zł/l mają obecnie 2 województwa. Z badania e-petrol.pl wynika, że są to łódzkie i kujawsko pomorskie. Już niemal tradycją jest, że w przypadku LPG na drugim biegunie cenowym jest Dolny Śląsk. W istocie tam dziś zatankujemy autogaz raczej najdrożej, ponieważ średnio po 3,24 zł/l. To aż 8 gr na litrze różnicy względem najtańszych rejonów kraju.

diesel, benzyna, LPG taniej od 1 stycznia
fot. freepik.com – irenemiller

Czy po obniżkach wrócą podwyżki?

Na razie na rynku paliw czuć lekki optymizm. W rafineriach raczej stabilizacja, choć w przypadku diesla można mówić zauważyć kolejne obniżki. Benzyna minimalnie drożeje, ale nie powinno to wpłynąć na razie na konieczność podnoszenia cen detalicznych. Długoterminowo sytuacja rysuje się jeszcze lepiej, bo dalej tanieje ropa naftowa. Na giełdzie w Londynie notowania ropy brent są dziś rano nawet poniżej poziomu 83 dolarów za baryłkę. Złotówka względem dolara utrzymuje się też stabilnie w okolicach 4,44.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News