W całej Polsce można już zauważyć wręcz radykalne obniżki cen paliw. Na stacjach szczególnie jest to widoczne w przypadku oleju napędowego, który w większości przypadków kosztuje wyraźnie poniżej 7 zł/l. Jednak teraz kierowcy mogą bez problemu zatankować w cenie poniżej średniej, jeśli odpowiednio się do tego przygotują.
Ceny paliw ostro ścięte
Ile wynosi średnia? Z najnowszego notowania e-petrol.pl wynika, że diesel potaniał o 18 groszy na litrze. To oznacza, że średnia ogólnopolska stawka stosowana na stacjach wynosi już tylko 6,89 zł/l. Jednak wystarczy wybrać się do woj. świętokrzyskiego by spotkać się ze średnią 6,83 zł/l. To 6 gr/l poniżej średniej i 10 gr/l taniej od cen w woj. mazowieckim (6,93 zł/l). Raporty kierowców na stronie cenapaliw.pl wskazują za to, że są stacje oferujące już stawki ok. 6,60 zł/l.

W przypadku benzyny 95-oktanowej średnia zmniejszyła się jedynie o 3 grosze na litrze. Za Pb95 płacimy zazwyczaj 6,68 zł/l, ale tutaj sytuacja jest bardzo dynamiczna i wiele stacji dopiero rusza z przecenami. W woj. łódzkim zazwyczaj płaci się tylko 6,58 zł/l, czyli 10 gr/l poniżej średniej. To także 16 gr/l taniej niż w woj. dolnośląskim (6,74 zł/l). Jednak w Łódzkiem, ale i innych rejonach Polski coraz mniejszym wyczynem jest znalezienie stacji z ceną benzyny poniżej 6,50 zł/l.
Ponownie woj. świętokrzyskie
Spadki cen objęły też autogaz, bo LPG potaniało o 4 grosze na litrze. Teraz za to paliwo płaci się średnio 3,15 zł/l. Po jeszcze tańszy gaz warto wybrać się do woj. świętokrzyskiego, gdzie średni pułap to tylko 3,10 zł/l. To nie tylko 5 gr/l poniżej średniej, ale i 12 gr/l mniej niż na Dolnym Śląsku (3,22 zł/l). Z raportów kierowców na cenapaliw.pl wynika, że na paliwowej mapie Polski wracają stacje oferujące LPG poniżej 3 zł/l. Są to jednak odosobnione przypadki.