Od dziś Polacy mogą kupić diesel, benzynę i LPG w promocyjnej cenie! Tak mało za paliwo zapłacimy tylko na tych stacjach [LISTA]

Od dziś Polacy mogą kupić diesel, benzynę i LPG w promocyjnej cenie! Tak mało za paliwo zapłacimy tylko na tych stacjach [LISTA]

Paliwo już tańsze nie będzie

Podaj dalej

Choć stacje paliw w Polsce wchodzą w okres wzrostu cen, to kierowcy nadal mogą liczyć na promocyjne stawki. Obecnie nie brakuje obiektów, na których paliwo oferuje się za wyjątkowo małe pieniądze. Znamy lokalizację stacji, na których można zatankować mocno poniżej średniej.

Paliwo w styczniu już tańsze nie będzie

Obserwowanie obniżek cen paliw zaczyna być już przeszłością. Diesel zanotował prawdopodobnie ostatnią taką niespodziankę w styczniu, ponieważ potaniał o symbolicznego grosza na litrze. Teraz olej napędowy kupuje się średnio po 7,62 zł/l, a w obliczu stale rosnących cen w hurcie, raczej będzie tylko drożeć.

Stacje paliw podwyższą ceny
fot. freepik.com – irenemiller

Na wzrostowe trendy w rafineriach szybciej zareagowała benzyna. 95-oktanowa odmiana tego paliwa w ciągu tygodnia podrożała o 5 gr na litrze. W efekcie za Pb95 trzeba płacić już średnio 6,59 zł/l. Jeszcze mocniej, bo o 6 gr na litrze skoczyły ceny autogazu. Tym razem LPG osiągnęło już średni pułap na poziomie 3,20 zł/l.

Gdzie są promocyjne ceny za diesel, benzynę i LPG?

Jednak są jeszcze stacje w Polsce, na których można pozwolić sobie na względnie tanie tankowanie. Dzięki korzystnym warunkom logistycznym ceny są tam promocyjne, choć nie ma tam żadnej akcji zniżkowej. Przykładowo w województwie łódzkim najtaniej zatankujemy benzynę 95-oktanową, bo średnio za 6,49 zł/l. To 10 gr/l poniżej średniej i o 16 gr/l taniej niż na Opolszczyźnie, gdzie płaci się 6,65 zł/l.

Benzyna 50 gr na litrze
fot. freepik.com – irenemiller

Z kolei po najtańszy w kraju diesel trzeba wybrać się do województwa warmińsko-mazurskiego. W tym regionie olej napędowy kosztuje zazwyczaj tylko 7,53 ł/l, czyli 9 gr/l poniżej średniej. Jest to promocyjna cena zwłaszcza w porównaniu z woj. opolskim, gdzie diesel kosztuje średnio 7,72 zł/l (różnica 19 gr/l).

Natomiast LPG najtaniej tankuje się obecnie w województwie śląskim. Tam średnia cena autogazu wzrosła tylko do poziomu 3,16 zł/l, czyli 4 gr/l poniżej średniej. Choć w porównaniu z grudniem nie jest to tanio, to w innych regionach Polski jest dużo drożej. Na Podlasiu i Dolnym Śląsku LPG kupuje się średnio po 3,26 zł/l, czyli 10 gr/l drożej. To dość duża różnica, zwłaszcza w kontekście dwóch sąsiadujących ze sobą regionów śląska.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News