Od dziś diesel na polskich stacjach już za 6,99 zł/l! Oto gdzie każdy kierowca może już zatankować paliwo za śmieszne pieniądze

Od dziś diesel na polskich stacjach już za 6,99 zł/l! Oto gdzie każdy kierowca może już zatankować paliwo za śmieszne pieniądze

Diesel, benzyna, LPG za śmieszne pieniądze

Podaj dalej

Początek marca przynosi kierowcom w Polsce rewelacyjne wiadomości. Paliwo w całym kraju tanieje, a najbardziej widać to w przypadku oleju napędowego. Najnowsze doniesienia wskazują, że diesel można już zatankować za 6,99 zł/l, a to dopiero początek licytacji w dół. Znamy już lokalizacje najtańszych stacji w Polsce.

Szalone ceny za diesel

Okazuje się, że nie brakuje miejsc w kraju, gdzie można zatankować dużo poniżej średniej ogólnopolskiej. Ta w przypadku oleju napędowego wynosi 7,14 zł/l, czyli aż 14 gr na litrze mniej niż tydzień temu. Jednak jak wskazuje e-petrol.pl w woj. świętokrzyskim diesel tankuje się średnio po 7,06 zł/l. To 8 gr na litrze poniżej średniej i 17 gr/l mniej niż w woj. mazowieckim (7,23 zł/l).

benzyna diesel lpg autogaz ceny paliw paliwo wzrost cen podwyżki
fot. freepik.com – josemiguelsangar

To jednak nic, bo niedawna obniżka hurtowych cen oleju napędowego przez Orlen ośmieliła operatorów stacji do dzikich obniżek. Jak widać po wpisach użytkowników portalu cenapaliw.pl, w Polsce nie brakuje już stacji oferujących diesel po 6,99 zł/l. Co ciekawe, zaczyna przybywać obiektów, które sprzedają to paliwo po jeszcze niższej cenie. Nawet 6,89 zł/l! Wiele wskazuje na to, że to nie ostatni rekord.

Tańsza benzyna w całym kraju

Polacy mogą też zatankować taniej benzynę 95-oktanową, która jeszcze tydzień temu kosztowała średnio 6,72 zł/l. Z najnowszego raportu e-petrol.pl dowiadujemy się, że średnia ogólnopolska spadła o 3 gr/l do poziomu 6,69 zł/l. Tanio? To zależy, bo w woj. łódzkim za Pb95 płaci się średnio 6,61 zł/l, czyli 8 gr poniżej średniej. Różnica względem stawek na Dolnym Śląsku to aż 17 gr/l (6,78 zł/l).

benzyna diesel paliwo ceny paliw ropa naftowa
fot. freepik.com – pakete

Ponowne spojrzenie na to, co raportują użytkownicy na portalu cenapaliw.pl daje do zrozumienia, że już teraz benzyną można kupować za śmieszne pieniądze. Znalezienie stacji, gdzie cena Pb95 zaczyna się od 6,5 zł to banał. Jednak rośnie liczba obiektów, która ustalają ceny poniżej tego pułapu. Podobno dyskontowa stacja w Rzeszowie oferuje bezołowiową 95-tkę za absurdalne 6,39 zł/l.

LPG w cenie z zeszłego roku?!

Gwałtowny spadek często notują już kierowcy tankujący autogaz, bo w ciągu tygodnia średnia cena spadła o 6 gr za litr. Przeciętnie za LPG w Polsce płaci się już bowiem 3,19 zł/l. Da się jednak taniej, ponieważ według e-petrol.pl wyprawa do Wielkopolski oznacza cenę ok. 3,15 zł/l. To może tylko 4 gr taniej od średniej, ale aż 12 gr od stawek obowiązujących na Dolnym Śląsku (3,27 zł/l).

benzyna diesel ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – Rawf8.com

Co ciekawe, lawinowo rośnie liczba stacji, które oferują niemal dumpingową cenę autogazu. No bo jak inaczej nazwać sprzedawanie LPG po 2,99 zł/l, czyli pułapie z zeszłego roku. Pojedyncze stacje w kraju decydują się nawet na pójście dalej. Jeden z użytkowników cenapaliw.pl doniósł, że w Sokołowie Podlaskim jedna ze stacji na pylonie ma cenę 2,89 zł/l przy LPG. Jednak tak niskie stawki nie powinny zbyt szybko się upowszechnić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News