Od 26 kwietnia nowy dodatek finansowy trafi do naszych portfeli. Polacy bez problemu dostaną więcej pieniędzy, niż zakładano

Od 26 kwietnia nowy dodatek finansowy trafi do naszych portfeli. Polacy bez problemu dostaną więcej pieniędzy, niż zakładano

mandat policja donos misja donoszenie łódź pan roman

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że po wielu miesiącach drożyzny, Polacy wreszcie odetchną finansowo. Do naszych portfeli błyskawicznie trafi nowy dodatek pieniężny, który na pewno pomoże nieco się odkuć. Najprzyjemniejsze jest w nim to, że nie trzeba żadnych formalności, aby go uzyskać.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że z tych pieniędzy skorzysta zdecydowana większość Polaków. Będzie to można powiedzieć dodatek oszczędnościowy, czyli pieniądze nie będą do nas wysyłane, a po prostu więcej ich nam zostanie. Jest to złożony mechanizm, którego dźwignią jest drastyczna obniżka cen paliw. Tańsze paliwo to nie tylko mniej kosztowne podróże, ale i narzędzie do walki z inflacją. W końcu im tańsze dostawy, tym tańsze mogą być produkty.

benzyna diesel paliwo ceny paliw stacje stacja
fot. freepik.com – asphotostudio

Diesel i benzyna już nie tak drogie

Z punktu widzenia walki z drożyzną doszło do najlepszego z możliwych scenariuszy. Najmocniej tanieje bowiem olej napędowy, którego średnia cena spadła aż o 22 grosze na litrze. Obecnie za diesel płacimy średnio, już tylko 6,49 zł/l, czyli mniej, niż zakładali eksperci. Prognoza e-petrol.pl zakładała spadek, ale w najbardziej optymistycznym wariancie do poziomu 6,52 zł/l. Najlepsze jest to, że to nie koniec obniżek, bo ceny w hurcie lecą na łeb, na szyję.

Narzekać nie mogą też ci, którzy na co dzień tankują benzynę 95-oktanową. Ta w tydzień potaniała o 10 groszy na litrze i kosztuje już średnio 6,72 zł/l. Oczywiście kierowcy benzyniaków mogą zazdrościć użytkownikom ropniaków tempa spadków, ale jeszcze niedawno obawiano się progu 7 zł/l. Widmo takiej sytuacji na razie się oddaliło, a wręcz oczekuje się kolejnych redukcji cen. Tak przynajmniej można wnioskować po szybko spadających cenach w rafineriach. Obniżki objęły też benzynę 98-oktanową, za którą płaci się zazwyczaj 7,32 zł/l (-10 gr/l).

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – pixel-shot.com

Najtańsze paliwo z szansami na obniżkę

Poprawia się też sytuacja cenowa z autogazem, bo LPG w tydzień potaniało o 2 grosze na litrze. Za to paliwo płaci się średnio 3,07 zł/l. Niestety nie spełniły się najbardziej optymistyczne prognozy, które zakładały średni pułap nawet 2,99 zł/l. Jednak taka cena nie jest jeszcze wykluczona, a wręcz już obowiązuje na niektórych dyskontowych stacjach. W każdym razie jazda autem na gaz powinna być jeszcze bardziej przystępna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News