Od 25 września Polacy mogą pobierać dodatkowe pieniądze na bieżące potrzeby. Zero ukrytych kosztów, a kasę można wydać natychmiast

Wiele ostatnich miesięcy stało pod znakiem dużych wydatków. Polacy mierzyli się z drożyzną wywołaną przez inflację, ale jesień przyniesie naszym portfelom ukojenie. To za sprawą tego, że w łatwy i bezpieczny sposób będzie można pobrać dodatkowe pieniądze. Można je przeznaczyć na dowolny cel, czyli choćby bieżące potrzeby.

dodatek finanse polaków
Podaj dalej

Dodatkowe pieniądze przydadzą się wszystkim

W gąszczu przepisów dotyczących różnego rodzaju świadczeń pieniężnych można się już pogubić. Jednak dobra wiadomość jest taka, że wspomniane dodatkowe pieniądze będą dostępne w dużo prostszy sposób. Ekstra kasa pojawi się na naszym koncie bankowym lub portfelu z racji możliwości zaoszczędzenia. Na czym? Na paliwie, które powróci do pułapów pamiętanych sprzed inwazji Rosji na Ukrainę.

Paliwo tanieje
fot. freepik.com – dusanpetkovic

Tych dodatkowych pieniędzy mało kto się spodziewał. Będzie je można pobrać z konta lub portfela i przeznaczyć na cokolwiek. Warto je docenić, bo taka sytuacja wcale nie musi potrwać długo. Wszystko dlatego, że spadek cen paliw w Polsce jest anomalią. Choć ropa naftowa wyraźnie zdrożała, a złoty mocno osłabł względem dolara, to w polskim hurcie spadki cen są spektakularne. W efekcie operatorzy stacji paliw mogą bez problemu zbijać stawki detaliczne.

Co będzie najtańsze na stacjach paliw?

Jeśli ktoś myślał, że tankował tanio z wakacyjnymi promocjami na paliwo, to niech się czegoś przytrzyma. W dniach 25 września – 1 października ceny paliw w Polsce będą tak niskie, że oszczędności mogą być naprawdę spore. Największą obniżkę możemy zobaczyć w przypadku benzyny 95-oktanowej. Według analityków e-petrol.pl jej średnia cena ogólnopolska wyniesie 5,89-6,01 zł/l. Mocno w dół polecą też stawki za benzynę 98-oktanową, bo do pułapu 6,53-6,71 zł/l.

paliwo do 31 marca z dodatkiem
fot. freepik.com – TriangleProd

Drastyczne korekty cenowe oczekiwane są także w przypadku oleju napędowego. Eksperci e-petrol.pl już nawet nie zakładają, że diesel może kosztować średnio powyżej 6 zł/l. Prognozowany zakres cen dla ON to obecnie 5,87-5,99 zł/l. Co będzie tańsze? Diesel czy benzyna? To może wykazać jedynie badanie, bo na wielu stacjach różnice cen między tymi paliwami powinny być śladowe.

Po krótkim okresie wzrostów cen, analitycy e-petrol.pl mają znowu dobre wieści dla tankujących autogaz. Oczekuje się, że LPG znów będzie tanieć. Spodziewany poziom cen detalicznych to 2,73-2,83 zł/l. To z pewnością ulga dla kierowców aut „w gazie”, ponieważ cenami LPG jest ciężej ręcznie sterować. Co innego mamy w przypadku diesla czy benzyny, którymi mogą trochę manipulować państwowe rafinerie. Powrotu do „normalnych” stawek należy spodziewać się pewnie po wyborach 15 października.

Przeczytaj również