Od 23 sierpnia środki z kont bankowych Polaków mogą być pobrane na nową opłatę! Lepiej sprawdzić, ile jest tam pieniędzy

Portfele Polaków nie mają łatwego roku w związku z panującą drożyzną. Niestety wygląda na to, że to nie koniec złych wiadomości dla naszych finansów. Najnowszy raport z 23 sierpnia potwierdza, że trzeba przygotować się na kolejne wydatki. Warto sprawdzić ile ma się pieniędzy na koncie, bo nowa opłata, którą wielu z nas musi płacić jest już wyższa i często będzie pobierana automatycznie z konta bankowego.

mandat zima
Podaj dalej

Zdecydowana większość Polaków nie chce już słyszeć o tym, że znów będą musieli płacić więcej. Niestety takie są realia i warto zawczasu zabezpieczyć środki na koncie, aby starczyło ich na poczet rachunków. Najnowszy raport e-petrol.pl z 23 sierpnia potwierdza, że już teraz obowiązuje nowa opłata za paliwo na stacjach. Dla wielu kierowców niestety będzie wyższa. Z tego względu lepiej upewnić się, czy na koncie mamy wystarczającą kwotę. Spora liczba Polaków dokonuje płatności kartą, która umożliwia terminalowi pobranie z konta należności za nową opłatę za paliwo.

benzyna diesel lpg autogaz ceny paliw paliwo wzrost cen podwyżki
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Ile wynosi nowa opłata za paliwo?

Zgodnie z przewidywaniami analityków e-petrol.pl ceny benzyny poszły do góry. Szczęśliwie tylko o grosz na litrze do góry. Średnia ogólnopolska cena benzyny 95-oktanowej wynosi obecnie 6,65 zł/l, a 98-oktanowej 7,24 zł/l. To realizacja bardziej optymistycznych założeń przedweekendowych prognoz, które zakładały nawet większe podwyżki. Dla Pb95 zakładano zakres 6,62-6,74 zł/l. Z kolei dla Pb98 przewidywano 7,21-7,34 zł/l.

W przypadku oleju napędowego wiadomości są nieco lepsze. Diesel po prostu nie podrożał i jego średnia cena nadal wynosi 6,45 zł/l. Eksperci e-petrol.pl prognozowali, że ta cena ulokuje się w przedziale 6,42-6,54 zł/l. W tym przypadku także można mówić o spełnieniu optymistycznego scenariusza.

Diesel, benzyna, LPG drożej
fot. freepik.com – Rawf8.com

Nowa opłata bywa też niższa

Kierowcy, którzy będą zadowoleni z nowej opłaty za paliwo, to ci tankujący autogaz. LPG od wielu tygodni jest w trendzie spadkowym, który znów się nasilił. Tym razem obniżka była duża, bo wyniosła aż 3 grosze na litrze.  Średnia cena spadła do poziomu 2,75 zł/l. Ta fantastyczna wiadomość dla użytkowników aut „w gazie” nie była zaskoczeniem dla analityków. Ci spodziewali się, że średnia cena autogazu będzie wynosić 2,74-2,81 zł/l.

Przeczytaj również