Od 11 września taka nowa opłata będzie pobierana z kont bankowych Polaków. Jeśli nic tam nie masz, musisz dać gotówkę

Od 11 września taka nowa opłata będzie pobierana z kont bankowych Polaków. Jeśli nic tam nie masz, musisz dać gotówkę

Od 21 sierpnia będą pobierane pieniądze

Podaj dalej

Wielu Polaków musi przygotować się na to, że od 11 września ich budżet będzie trzeba dobrze przekalkulować. W przyszłym tygodniu z kont bankowych będzie pobierana nowa opłata. Jeżeli na rachunku mamy brak środków, obowiązkiem będzie zapłata należności gotówką. Jeśli przyjrzeć się szczegółom, to wcale nie muszą być złe wiadomości.

Zaskakujące obniżki w Polsce

W ostatnim czasie najczęściej słyszymy o tym, co podrożało lub dopiero podrożeje. Nieco ze strachem kierowcy słyszeli doniesienia o tym, że na rynkach międzynarodowych drożeje ropa naftowa i paliwa gotowe w hurcie. W dodatku mocno osłabiła się złotówka względem dolara po dość śmiałym zmniejszeniu stóp procentowych. Naturalną koleją rzeczy powinny być wzrosty cen paliw w Polsce, w pierwszej kolejności w hurcie, a potem w detalu.

diesel, benzyna, LPG taniej od 1 stycznia
fot. freepik.com – irenemiller

Jednak ku zaskoczeniu wielu ekspertów, sytuacja jest zupełnie odwrotna. Paliwo w polskich rafineriach mocno tanieje i to już od końcówki sierpnia. Te spadki nabierają na sile, co spowodowało, że już w tym tygodniu taniej tankujemy na stacjach. Nowa opłata za benzynę 95-oktanową jest średnio o 8 groszy na litrze niższa. Przy płatności kartą z konta bankowego pobierana jest należność zazwyczaj po stawce 6,60 zł/l. Dużo tańszy jest też diesel, bo kosztuje średnio 6,43 zł/l (-6 gr). Podrożał jedynie autogaz do poziomu 2,82 zł/l (+6 gr).

Nowa opłata będzie jeszcze niższa!

Zdaniem analityków e-petrol.pl spadki cen na stacjach będą postępować w dniach 11-17 września. Nowa opłata za benzynę 95-oktanową powinna być w przedziale 6,51-6,62 zł/l. Tańsza powinna być też 98-oktanowa odmiana tego paliwa (obecnie 7,19 zł/l). Cena Pb98 powinna zmieścić się w zakresie 7,11-7,22 zł/l. Odczuwalną obniżkę prawdopodobnie zobaczymy też w przypadku oleju napędowego. Prognozuje się, że diesel ma kosztować 6,33-6,45 zł/l. Dużych wahań nie powinno być w przypadku LPG, dla którego przewidywany pułap cenowy to 2,78-2,85 zł/l.

Od jutra tyle będzie kosztować diesel, benzyna, LPG
fot. freepik.com – irenemiller

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News