O tym ukrytym rabacie na paliwo ze stacji Orlenu wiedzą nieliczni. Jak aktywować ogromną zniżkę na diesel, benzynę i LPG? [WYJAŚNIAMY]

O tym ukrytym rabacie na paliwo ze stacji Orlenu wiedzą nieliczni. Jak aktywować ogromną zniżkę na diesel, benzynę i LPG? [WYJAŚNIAMY]

paliwo diesel benzyna kursy walut dolar euro frank ropa naftowa

Podaj dalej

Po tym jak w połowie września na stacjach Orlenu zakończono akcję promocyjną z 30-groszowymi rabatami na paliwo, kierowcy nadal mogą obniżyć sobie cenę za tankowanie. Nowy rabat na diesel, benzynę i LPG jest bardzo duży, ale jego aktywacja nie jest tak prosta jak w wakacje.

Jak włączyć ukryty rabat na paliwo?

Tym razem zniżka jest dostępna tylko dla tych kierowców, którzy spełnią wymagania do otrzymania promocyjnej karty paliwowej. Można je zrealizować wyłącznie na stacjach Orlen, a limity na nich wynoszą od 60 do 120 zł. Oznacza to, że w niektórych przypadkach można zatankować połowę baku zupełnie za darmo.

Karty paliwowe otrzymują kierowcy, którzy w specjalnym sklepie (link na dole artykułu) dokonają zakupu kompletu (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin. W promocji biorą udział modele całoroczne oraz zimowe, które za sprawą swojej konstrukcji, także wpływają na niższe rachunki za paliwo. Jeżeli nabywca nie zwróci zamówionego towaru, to karty paliwowe wysyła się na jego adres.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

W czym opony Michelin są innowacyjne?

Wspomniana innowacyjność opon Michelin, które biorą udział w promocji jest widoczna w wielu aspektach. Przykładowo, dzięki zoptymalizowanemu oporowi toczenia, ogumienie to wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. To duże osiągnięcie zwłaszcza w kontekście opon, które są imponująco skuteczne w zimie. Ich krótka droga hamowania nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Imponująca jest za to żywotność, bowiem dzięki technologii EverGrip opony Michelin zachowują wysokie osiągi od nowości do zużycia (bieżnik 1,6 mm).

Takie technologie nie są wcale zarezerwowane dla najdroższych opon. Innowacyjne rozwiązania zastosowano w dostępnych w atrakcyjnej cenie oponach Michelin CrossClimate 2. To najnowsza generacja najlepszych na rynku opon całorocznych, których popularność w Polsce rośnie w bardzo szybkim tempie. Co ważne, występują także w specjalnych wersjach dla aut generujących wyższe przeciążenia (np. SUV-y, dostawczaki).

Opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5
fot. Michelin

Kierowcy chcący postawić na w pełni zimowe opony mogą wybrać wysoko oceniany nowy model Michelin Alpin 6. Takie ogumienie daje spokój i pewność na wiele sezonów, podczas których prędzej zdecydujemy się kupić nowe auto niż opony. Z kolei Michelin Pilot Alpin 5 jest opcją dla tych, którzy potrzebują nie tylko osiągów do przyczepności i krótkiej drogi hamowania. Ten model wyróżnia się możliwością niezwykle precyzyjne kontrolowania toru jazdy. Dzięki temu jest wybierana na pierwszy montaż przez producentów aut premium jak BMW, Mercedes AMG, Audi czy Porsche.

O wszystkich oponach Michelin biorących udział w akcji oraz jej regulamin przeczytasz TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News