Nowy dodatek dla polskich rodzin! Setki złotych, które odciążą domowy budżet. Jak najszybciej otrzymać środki? [WYJAŚNIAMY]

Nowy dodatek dla polskich rodzin! Setki złotych, które odciążą domowy budżet. Jak najszybciej otrzymać środki? [WYJAŚNIAMY]

Nowy dodatek dla polskich rodzin

Podaj dalej

W tym miesiącu wystartowała specjalna akcja, dzięki której wiele polskich rodzin może otrzymać nowy zastrzyk pieniężny. O dodatek mogą starać się wszyscy, a do zgarnięcia są setki złotych. O tym ile dokładnie można dostać oraz jak najszybciej otrzymać środki, dowiecie się z tego materiału.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Nowy dodatek na ratunek domowym budżetom

Najnowsze dane GUS jasno wskazują, że polskie rodziny coraz uważniej oglądają każdą wydawaną złotówkę. Znaczącą składową budżetu jest nie tylko żywność, opłaty mieszkaniowe czy kredyt. Sporą część tego tortu „zjadają” wydatki na paliwo. Ogłoszona w marcu akcja specjalna pozwala jednak na odciążenie domowego budżetu z częściowych wydatków paliwowych.

Karta upominkowa Orlen
fot. materiały prasowe

Polacy mogą już teraz starać się setki złotych, którymi można sfinansować zakup diesla, benzyny lub LPG na stacji paliw. Pieniądze nie będą przekazywane do ręki lub na konto bankowe, a w formie karty upominkowej Orlenu. Dzięki temu organizatorzy mają pewność, że środki zostaną wydane zgodnie z przeznaczeniem. Owa karta upominkowa jest honorowana na wszystkich stacjach Orlenu w Polsce.

Jak dostać tę kartę upominkową?

Zasady otrzymania takiego bonu paliwowego są dosyć proste. Najpierw trzeba wejść na stronę popularnego sklepu Oponeo, wybrać, a następnie zakupić komplet (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin. Jeśli nabędziemy opony w rozmiarze 16 lub 17 cali, to kartą upominkową opłacimy do 60 zł rachunku za paliwo. Jednak ogumienie 18-calowe lub większe nagradzane jest kartę z limitem 120 zł. Te kwoty można zwielokrotnić kupując więcej kompletów opon, ale należy pamiętać, aby rozdzielić to na osobne transakcje. Wysyłka bonów trwa 10-12 tygodni, ponieważ warunkiem otrzymania kart jest brak zwrotu towaru.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Wpływ na zmniejszenie wydatków na paliwo mają jednak też same opony Michelin, które wyposażono w wiele innowacji. Do tych należy chociażby zoptymalizowany opór toczenia, który bezpośrednio wpływa na niższe zużycie paliwa. Oprócz tego rewolucyjna technologia EverGrip pomaga na dłuższy okres zapomnieć o wydawaniu pieniędzy na kolejne opony. Dzięki tej nowince, ogumienie jest wydajne pod względem bezpieczeństwa nawet, gdy stępimy bieżnik do 1,6 mm (prawne minimum).

Które opony wybrać?

Takie rozwiązania znajdziemy nawet w coraz popularniejszych oponach całorocznych Michelin CrossClimate 2. To najnowsza generacja najpopularniejszych i najlepszych według testów opon wielosezonowych. Nieprzewidywalna aura pogodowa w Polsce sprawia, że coraz więcej kierowców decyduje się właśnie na takie opony. Co ważne, w ofercie są modele dedykowane do pojazdów o wyższych obciążeniach niż auta osobowe. Z tego względu powstały dedykowane wersje dla SUV-ów czy aut dostawczych.

Opony Michelin Pilot Sport 5
fot. Michelin

Jeśli kierowcy nie tolerują żadnych kompromisów, z pewnością zdecydują się na opony letnie. Tutaj uwagę przykuwa zwłaszcza model Michelin Primacy 4+, który w testach imponuje zwłaszcza kontrolą w warunkach aquaplaningu. Posiadacze mocniejszych aut mogą zainteresować się z kolei oponami Michelin Pilot Sport 5. To ogumienie premium o bardzo wysokiej reaktywności sprawdza się nie tylko w codziennej jeździe, ale i podczas okazjonalnych wypadów na tor.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News