Nowa Skoda Octavia RS szokuje! Starcie z VW Golfem GTI i Fordem Focusem ST niektórych zdziwi

Nowa Skoda Octavia RS szokuje! Starcie z VW Golfem GTI i Fordem Focusem ST niektórych zdziwi

Podaj dalej

Youtube’owy kanał carwow co chwilę serwuje swoim widzom wyścigi na 1/4 mili nowych i szybkich samochodów. W najnowszym odcinku do rywalizacji na ćwiartkę stawiła się nowa Skoda Octavia RS przeciwko dwóm żwawym hot hatchom. Mowa o Volkswagenie Golfie GTI i najmocniejszym w tym towarzystwie Fordzie Focusie ST.

Skoda Octavia RS może zaskoczyć

VW Golf GTI vs Ford Focus ST vs Skoda Octavia RS

Parametr mocy silnika bywa złudny. Czas na 1/4 mili zależy także od innych czynników. Weźmy wspomnianego Forda Focusa ST. Spośród trzech podstawionych aut ma zdecydowanie największy (2,3 l) oraz najmocniejszy (280 KM) silnik. Maksymalny moment obrotowy (420 NM) także wyraźnie przewyższa konkurencję. Volkswagen Golf GTI i Skoda Octavia RS dzielą tę samą dwulitrową jednostkę. Generuje ona 245 KM mocy oraz 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Wbrew pozorom zwycięzca wyścigu nie był taki oczywisty. Wszystko dlatego, że Focus ST jest zdecydowanie najcięższy (1534 kg), choć tylko w niewielkim stopniu od Octavii RS (1520 kg). Po rzuceniu okiem na wagę, Golf GTI wydawał się mieć oczywisty handicap z racji 1463 kilogramów. Czy to jednak wystarczy do nadrobienia 35 KM? Cóż, w połączeniu ze skrzynią biegów i innymi niuansami układu napędowego okazało się, że z nawiązką!

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Kto był najszybszy?

Jak zobaczycie na wideo powyżej, Ford Focus ST miał najlepszy start, ale szybko pałeczkę pierwszeństwa przejmował Volkswagen Golf GTI. Niemiecki hot hatch nie oddał prowadzenia już do końca, przejeżdżając dystans 402,336 metrów w 14,1 sekundy. No dobra, ale Skoda Octavia RS z racji zbliżonej wagi już chyba nie ma szans z dużo mocniejszym Focusem ST? Okazało się, że w drugiej połowie dystansu czeski liftback nabrał wiatru w żagle i to on był drugi z czasem 14,3 sekundy. Hot hatch spod znaku błęktinego owalu zrobił zawstydzające w tym przypadku 14,6 sekundy.

Źródło: carwow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News