Niezwykłe przepowiednie Elona Muska. Szef Tesli opowiedział o przyszłości motoryzacji i życiu międzyplanetarnym człowieka

Niezwykłe przepowiednie Elona Muska. Szef Tesli opowiedział o przyszłości motoryzacji i życiu międzyplanetarnym człowieka

Podaj dalej

Elon Musk otrzymał Axel Springer Award, nagrodę przyznawaną przez niemiecki koncern medialny dla innowacyjnych osobistości. Dyrektor generalny Tesli udzielił ciekawe wywiadu szefowi AS, Mathiasowi Döpfnerowi. Poruszył w nim nie tylko kwestie przyszłości motoryzacji, ale i ludzkości, m.in. na Marsie.

Jaka będzie przyszłość motoryzacji?

Zdaniem Elona Muska, już za 10 lat 70-80 proc. nowych samochodów na świecie będzie mieć napęd elektryczny. Dla innych technologii pozostanie bardzo mały udział, co może zwiastować rychły upadek silników Diesla. Jednostki spalinowe mogą w takim układzie przetrwać co nawjwyżej w hybrydach lub w ogóle poza autami osobowymi.

Według Muska, w 2030 r. wszystkie auta będą posiadały tryb jazdy autonomicznej. Do sterowania nim nie będzie potrzebna ingerencja człowieka. To z kolei może sugerować, iż przetrwają tylko ci, którzy mocno zainwestują w tę zaawansowaną technologię. W tym miejscu Musk puścił oczko do konkurencji, bowiem nie wykluczył fuzji z innymi producentami.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Kiedy człowiek na Marsie wg Elona Muska?

Tesla troszczy się o Ziemię, a SpaceX o to, co poza nią – powiedział Musk. Było to odniesienie do ambitnych celów podboju kosmosu. Według 49-letniego wizjonera najdalej za 6 lat na pewno zobaczymy człowieka kroczącego po Marsie. Jeśli się poszczęści to być może już w 2024 r.

Natomiast za 2 lata Elon Musk chce wysłać na „czerwoną planetę” bezzałogowy statek SpaceX. Jeszcze inny, w przeciągu maksymalnie 3 lat ma odbyć podróż na orbitę Marsa (prawdopodobnie chodzi o coś w rodzaju stacji kosmicznej). – Sukces SpaceX zależy od umożliwienia życia międzyplanetarnego – skwitował Musk.

Elon Musk o przyszłości

Szanse i zagrożenia dla ludzkości

Twórca PayPala opowiedział także o inicjatywie Neuralink, która miałaby pomagać w funkcjonowaniu osobom sparaliżowanym. Przesyłanie sygnałów z mózgu do maszyny to z jednej strony szansa, ale i zagrożenia. – Cyfrowa super inteligencja może być bardziej niebezpieczna niż bomba atomowa – ocenił Elon Musk. Jednocześnie zauważył, że dla ludzkości niebezpieczny jest tak samo spadek populacji i niski współczynnik urodzeń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News