Nieskalany myślą dzban jechał autostradą na dachu Nissana. Musisz zobaczyć to "mocowanie" ogromnego materaca

Nieskalany myślą dzban jechał autostradą na dachu Nissana. Musisz zobaczyć to "mocowanie" ogromnego materaca

Podaj dalej

Próby przewożenia gabarytowych rzeczy na dachu samochodu osobowego wyzwala u niektórych absurdalną fantazję. Doskonałym przykładem tego jest szokujące nagranie z jednej z amerykańskich autostrad. Tam osobowy Nissan Altima przewoził materac, który był przymocowany głównie… siłą woli.

Amerykańska autostrada niczym mnie nie zaskoczy

Film nagrano w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee. Przewożony na nim materac nie wzbudziłby pewnie większej uwagi, gdyby nie fakt, że ktoś na nim leżał. Niczym niezabezpieczony mężczyzna na dachu był jedynym mocowaniem owego materaca. Taki widok wprawiał w osłupienie każdego, kto wyprzedzał wspomnianego Nissana.

How about idiots outside of cars from r/IdiotsInCars

Na wideo powyżej można zobaczyć jak to w rzeczywistości wyglądało. Idiota na dachu sądził chyba, że swoją masą wystarczająco dociąża materac. Nie widać czy czegokolwiek trzymał się z przodu, ale jedno jest pewne. Przy każdym bardziej gwałtownym manewrze, np. hamowaniu – facet mógł zlecieć na asfalt. Wówczas o tragedię nie byłoby trudno.

Jak się zabrać za przewóz gabarytów?

Przewożenie gabarytów w osobówce czasem wydaje się nam jedyną możliwością. Jeśli naprawdę nie możemy skorzystać z pomocy w transporcie, zadbajmy przynajmniej o to, aby ładunek był dobrze zamocowany. Taki przewóz dobrze jest oznaczyć odblaskowymi elementami oraz zadbać o zabezpieczenie krawędzi, które wystają poza obrys auta.

Im bardziej zadbamy o bezpieczeństwo, tym łatwiej będzie można liczyć na łaskawość podczas ewentualnej kontroli policyjnej. Nie mniej jednak, w dzisiejszych czasach usługi transportu towarów są tak powszechne, że może warto naprawdę dopłacić odrobinę i skorzystać z pomocy kuriera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News