Niesamowity wypadek na rondzie! Znany kierowca został pokonany przez... kolorowe kwiatki [WIDEO]

Niesamowity wypadek na rondzie! Znany kierowca został pokonany przez... kolorowe kwiatki [WIDEO]

Kuriozalny wypadek w IndyCar na Long Beach

Podaj dalej

Wypadki w sportach samochodowych bywają różne, bo oprócz tych strasznych lub spektakularnych, są też kuriozalne. Do takiej sytuacji doszło w wyścigu 3. rundy NTT Indycar Series. Utytułowany kierowca odpadł z rywalizacji na torze ulicznym w kalifornijskim Long Beach, ponieważ jego bolid został unieruchomiony przez… kwiatki na rondzie.

Wypadek przy kwiatkach

Choć absurdalne incydenty zdarzają się raczej niedoświadczonym kierowcom, to w tym przypadku nie mieliśmy do czynienia z żadnym „ogórkiem”. W tej kuriozalnej sytuacji znalazł się Simon Pagenaud, który ma na koncie wiele osiągnięć. To chociażby mistrzostwo IndyCar (2016), zwycięstwo w prestiżowym Indianapolis 500 (2019) czy 2 miejsce w 24 h Le Mans (2011). Od tego sezonu 37-letni Francuz reprezentuje Meyer Shank Racing i początek rywalizacji w IndyCar nie jest zbyt szczęśliwy.

W drugiej części wyścigu Simon Pagenaud bez powodzenia próbował na rondzie wyprzedzić byłego kierowcę F1, Takumę Sato z Dale Coyne Racing. Podczas manewru przy fontannie najechał prawą stroną na krzewy rosnące przy rondzie i wykonał piruet. Wówczas doszło do groźnej sytuacji, w której kontakt zaliczyli Scott McLaughlin i Rinus Veekay, ale obyło się bez większych konsekwencji. Z kolei Pagenaud próbował uciekać na rondo, ale obecna tam roślinność na trochę unieruchomiła jego Dallarę.

Zwycięzca liderem mistrzostw

Ostatecznie Simon Pageunaud dojechał 19-ty ze stratą 4 okrążeń do zwycięzcy, Josefa Newgardena z Team Penske. Drugim miejscem w Acura Grand Prix of Long Beach popisał się były kierowca F1, Romain Grosjean, który od tego roku reprezentuje Andretti Autosport. Podium skompletował prowadzący przez 22 okrążenia Álex Palou (Chip Ganassi Racing). Po dobrym pit-stopie wyprzedził go Newgarden, który dzięki wygranej objął prowadzenia w mistrzostwach. Skrót emocjonującej rundy w Kalifornii można zobaczyć na wideo poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News