Nie do wiary! Dlaczego Diesel tak potaniał z dnia na dzień? Polscy kierowcy szturmują stacje paliw!

Nie do wiary! Dlaczego Diesel tak potaniał z dnia na dzień? Polscy kierowcy szturmują stacje paliw!

Ten Diesel jest dziś niewiarygodnie tani

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce przyzwyczaili się już, że za dobrej jakości olej napędowy trzeba słono zapłacić. Jednak czwartek przywitał zmotoryzowanych sensacyjną obniżką. Najlepszy Diesel jest tańszy nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze. Listę stacji z tą niezwykłą promocją znajdziesz TUTAJ.

Dla wielu kierowców jest spora niespodzianka, ale coraz więcej osób doskonale wiedziała, co stanie się w czwartek. Potężna obniżka na lepszy Diesel to część znakomitej akcji „Wtorki i Czwartki z Shell V-Power”. We wspomniane dni benzyna premium Shell V-Power 95 (wtorki) oraz olej napędowy premium Shell V-Power Diesel (czwartki) są oferowane po taniości. Konkretnie w cenie paliw podstawowych.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Czym się różni Diesel premium od zwykłego?

Co ciekawe, wciąż sporo osób nie ma pojęcia czy paliwa podstawowe i premium różnią się czymś istotnym. Tymczasem różnice są znaczące, co czuć zaraz po tym jak zatankujemy wzbogaconą benzynę lub Diesel. Dzieje się tak dlatego, że zawarte w Shell V-Power 95 i Shell V-Power Diesel uszlachetniacze usuwają z silnika osady nagaru. Te gromadzą się nie tylko w jednostce napędowej, ale i w całym układzie paliwowym, „zamulając” motor.

Dodatki, które usuwają i zapobiegają powstawaniu nowych osadów błyskawicznie przywracają wigor silnikowi. Czysty silnik to zarazem dłuższa żywotność i optymalne spalanie. Nagle może okazać się, że stary Diesel lub benzyniak zbierają się i zużywają wachy tyle, co kiedyś. Mieszanka paliw Shell V-Power jest tak udana, że już co trzeci klient tej sieci tankuje paliwa premium. Nie trzeba tego robić za każdym razem, ale jeśli ktoś naprawdę szanuje i lubi swój samochód, powinien zapewnić mu takie paliwowe spa.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

Gdzie zatankować Shell V-Power 95 lub Shell V-Power Diesel?

Paliwa premium są dostępne na zdecydowanej większości stacji Shell w Polsce. Mogą się jednak zdarzyć punkty, które ich nie mają lub posiadają dystrybutor tylko z „lepszą” benzyną lub olejem napędowym. Dla pewności można sprawdzić, jakie wyposażenie ma nasza najbliższa stacja Shell. Pełną listę znajdziecie TUTAJ (po kliknięciu przewiń na dół strony).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News